19 Kasım 2019 Salı

Ağaç Ev Sohbetleri #12


Herkese merhabalar efenim :) Bir süredir bloğumla istediğim gibi ilgilenemiyorum. Sizleri ziyaretleri de aksattım biliyorum. Ve bu beni üzüyor. Ama hala daha boş vakit bulunca hayali gemime atlayıp Neverland'ıma kaçıyorum işte :) Şaka bir yana geçtiğimiz iki hafta vize haftalarımdı. Hani 'ölüm gibi bir şeydi ama kimse ölmedi' diye bir tabir vardır ya, işte tam olarak onu yaşadım. Uykusuzluktan bağımlı gibi dolanıyordum etrafta :)) Gözlerimin altından bahsediyorum hani, neyse. Bu konuya girersek girizgahımız uzar uzar ve uzar. O yüzden biz asıl konumuza geçelim :)


“İnsanların ruhlarının rengi ve bir formu olduğunu düşünüyor musunuz? Örneğin, gün ışığı gibi veya pembe kiraz çiçeği gibi. Öyleyse sizin ruhunuz nasıl bir forma ve renge sahip olurdu?”


Hımmm :) Bu haftanın konusunu daha ilk gördüğümde çok sevmiştim. Hatta hemen yakın arkadaşlarıma bu soruyu sordum. Gerçekten yakın olduğum ve beni iyi tanıdığını düşündüğüm bir arkadaşımın cevabı beni şaşırtmıştı. Renk konusunda lila cevabını vermişti bana. Benim ruhumun veya auramın artık her neyse, rengi lila olabilirmiş ona göre. Şekli içinse şeffaf dedi. Böyle görülebilir ama elle tutulamaz gibi bir şeymiş. Ben de aaa öyle miymiş oldum tabi :) Bence insanın dışarıdan bir göz tarafından kendini dinlemesi ilginç bir durum. Ama arkadaşıma katılıyorum. Bence de şeffaf, saydam olurdu benim ruhumun formu. Biraz hayale kaçıyoruz burada tabii. Sonuçta ruhlar somut oluşumlar değillerdir bunu ben de biliyorum. Tabii sen sevgili okuyucum, ruha inanıyor musun bilmiyorum. Ama ben inanıyorum. Ve işin içine biraz hayal gücümü katıp kendi ruhumu yorumlarsam eğer; şekli için saydam, rengi içiiinn.. Ah düşündüğümden daha zor bir karar :)
Ama rengi içiiinn.. Aslında ilk etapta sarı demeyi düşünmüştüm. Sanırım değil. Benim ruhumun rengi değişirdi bence. Böyle gökkuşağı gibi olurdu. Ama her an tüm renklerini göstermezdi. Işığın açısına göre renk değiştirirdi. Hani şu mavi yeşil gözlü insanların güneşin açısına göre gözlerinin renk değiştirmesi gibi. İşte benim ruhum da öyle değişirdi. Zaten şeffaf ya hani, ruhum renkleri yansıtırdı bence. En azından şu anki anlık ilhamımla bunları yazıyorum. Bu yazıyı akşama yazsaydım muhtemelen düşüncelerim farklı olurdu. Bu da gösteriyor ki, verdiğim karar doğru bir karar. Yani şu yansıtma konusu. Çünkü eğer net bir cevabım olsaydı fikrim akşam veya sabah değişmezdi. Net olurdu.


Peki sence sevgili okuyucum, sence -hani yazdıklarımın sende bıraktığı etkiye dayanarak cevaplarsan- benim ruhumun rengi ve formu ne olurdu? Yorum bırakmayı sakın unutma olur mu? Çünkü cevabını gerçekten merak ediyorum.


O halde şimdilik hoşçakal. Musmutlu, güzel bir gün dilerim :)


33 yorum:

 1. Samimî mim için editöre tessekkurler

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel yanıtlamışsın!!!

  YanıtlaSil
 3. ruh bana hep beyazı çağrıştırır casper yüzünden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla bana da aslında ama işte biraz hayal gücü, biraz farklı yanıtlama amacı vs :))

   Sil
 4. Ben de merak ettim şimdi benim ruhumun rengi ne acaba? MAvi mor arası tonlar olabilir belki, gerçi kırmızı, siyah beyaz gri, yeşil off karar veremedim hepsini seviyorum. Gökkuşağı uyabilir bana :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ben de çok kararsızım, zor bir soruymuş bu :))

   Sil
 5. Lila bencede çok güzel bir seçim. Sana uyabilir diye düşünüyorum. Emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lila bence de çok hoş bir renk. Hatta arkadaşım bu rengi söyleyince hoşuma gitmişti demek böyle bir etkiye sahipmişim onda diye :) Ayrıca yorum için teşekkür ederim çokça, sevgiler :)

   Sil
 6. Emeğine sağlık güzel bir yazı olmuş :)
  Ve lila çok tatlı, naif bir renk :)

  YanıtlaSil
 7. neverland iyi fikir :) geçmiş olsuun vizeler için :) yine tatliş sohbet etmişsin. gökkkuşağı ve lila ve sarı olabilir hıhım. yakışmışşş .)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin yanıtını biliyordum zaten :)) Valla açıkçası karar veremedim, ondan gökkuşağı yansıtma falan diyerek işin içinden sıyrıldım biraz :))

   Sil
 8. senin ruhun turuncu bence. koyulaştıkça kiremit hüznüne dönüşecek ya da açıldıkça pembe bi neşe saçacak gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa, bu yorum.. Çok sevdim :) Mantıklı da geldi. Özümsedim şu an yalnız, teşekkür ederim :)

   Sil
 9. Gökkuşağı gibi çok hoş bir düşünce :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz kararsızlıktan ileri gelen bir yanıttı ama yine de mantıklı bence :)

   Sil
 10. Mavi ya da sarı isabetli olucak gibi. Saydama yakın, hafiften ışıltılı.. Güzel bir yorumlama olmuş, değişken ruhlarımıza en güzel renk gökkuşağı bence de..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mavi yanıtını da çok aldım, teşekkür ederim fikrinizi belirttiğiniz için :)

   Sil
 11. bence mavi olması gerek ki temanız mavi yazınızın rengi okuyucuların yazıları mavi görünüyor :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. blog başlığı dahi maviye yakın bir renk eğer ren körü deüilsem :))

   Sil
  2. Evet evet, bloğum mavilerle bezeli :)

   Sil
 12. Bir önceki yoruma katılıyorum mavi olabilirsiniz:) ama gökkuşağı da iyi bir fikir çünkü insanın ruh durumu hep aynı kalmıyor ki:) güzel bir konuymuş çok beğendim. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de beğendiğim bir konuydu bu haftanın konusu. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

   Sil
 13. Sizin ruhunuzun sabit bir rengi olmazdı bence. Bahsettiğiniz gibi gök kuşağı gibi olurdu.

  YanıtlaSil
 14. Yansıtma çok mantıklı bence, sevdim bu fikri :))

  YanıtlaSil
 15. Önce değişken olabilirdi deyip sonra istemsizce kendini ıspatlamışsın :)))) keyif aldım.

  YanıtlaSil
 16. gökkuşağı gibi olması süper bence :))

  YanıtlaSil