3 Şubat 2019 Pazar

Ozan Beedle'ın Hikayeleri | Kitap Yorumu


Herkese merhaba :) Ayın ilk kitap yorumuyla karşınızdayım. Büyücülük dünyasını o kadar çok özlemişim ki anlatamam. Hatta hızımı alamayıp maraton yapmayı bile düşündüm. Belki yapabilirim de belli olmaz :)


"Mürverdense asan, hiç bitmez tasan."


Kitap, büyücü çocuklar için yazılmış beş hikayeden oluşuyor. Biz mugglelar için (sihir yapamayan sıradan insanlar) Sindirella, Kırmızı Başlıklı Kız vb. neyse büyücüler için de bu hikayeler aynı. 
Bu hikayeleri okumak çok eğlenceliydi, kitap su gibi aktı gitti orası ayrı konu ama kitabı daha da ilginç ve güzel kılan Albus Dumbledore'un her hikayenin sonunda yazdığı notlar, bir nevi hikaye yorumlarıydı. O kısımlarda Dumbledore'a olan sinirim geçti. (Sinirlenme nedenim spoiler, o yüzden susuyorum. Ama artık yumuşadım diyebilirim.)
Bunun dışında, benim en sevdiğim hikayeler son iki hikaye oldu.Ayrıca kitabın satışından elde edilen gelir, J.K.Rowling'in çocuklar adına kurduğu Lumos isimli sivil toplum kuruluşuna gidiyor. Kurumun ismi de pek bir manidar: Lumos :)

Serinin hayranlarının çok seveceğini düşündüğüm bir kitap Ozan Beedle'ın Hikayeleri. Seriyi hiç bilmiyorsanız bence kitabı okumanızın da eğlenceli yanı kalmayacaktır. Serideki olaylardan bağımsız olsa da, serinin geçtiği dünyadan bağımsız değil. Doğal olarak anlamlandıramayabilirsiniz.
Onun dışında yeri gelmişken, küçük büyük her yaştan okura Harry Potter serisini gözü kapalı öneriyorum. Bir başlayın, bence pişman olmayacaksınız :)

Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, güzel günler :)ALINTILAR

"Hayattaki hiçbir erkek ya da kadın, ister sihirli olsun ister olmasın, fiziksel, akli ya da duygusal, incinmenin bir biçiminden kaçınamamıştır."


"Acı çekmek nefes almak kadar insanidir."


"Hem güzel, hem de korkunç bir şeydir gerçek, çok özen ister."


''Ve elbette ki, bu gözü kara genç adam, insanüstü olmaya çalışırken kendini insanlık dışı hale getiriyor.''6 yorum:

 1. bir ara aramış ama bulamamıştım basıldıysa alıp okuyayım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski baskısı hala var mı bilmiyorum. İçeriği aynı mıdır onu da bilmiyorum. Ama bu baskısı güzeldi. Gerçi ciltli olduğu için muhtemelen daha pahalıdır. Şimdiden iyi okumalar o halde :)

   Sil
 2. Ben de merak ediyorum ama hep erteliyorum. Bir gün okurum umarım :)

  YanıtlaSil