5 Şubat 2019 Salı

Blog Ayarlarını Nasıl Değiştirmeli? Değiştirmeli mi?


Herkese merhaba. Biliyorsunuz google profilleri devre dışı bırakılacakmış. Blog panelimde de bununla ilgili bir bildiri aldım. O yüzden bloglarda değişikler yapılmalı mı? Ne gibi değişimler yapılmalı? Bu konulardan hiç anlamıyorum, bilgisi olanlar açıklama yapabilir mi?

Mesela panelde kullanıcı ayarları bölümündeki kullanıcı profili kısmında google+ işaretli bende. Onu bloggera mı çevirmeliyim. Bloğumun temasını etkiler mi? Veya yazılarda silinme falan olur mu? Bilmediğimden kurcalamak da istemiyorum fazla.
Bunun dışında yorum yapma şeklini nasıl değiştirebilirim? Google hesabına sahip kullanıcılar yorum yapabilir şeklinde ayarlı bloğumda.

Konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi rica etsem?

13 yorum:

 1. Ben bugün bahsettiğiniz yerde Google + dan blogere geçiş yaptım. Yalnızca profil resmini tekrar yüklemem gerekti. Hiç bir veri yada yayın kaybım olmadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi ben de aynı şekilde yaptım çok teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Yorum ile ilgili olarak da herkes işaretli. ..

  YanıtlaSil
 3. ne yazık ki yok 2019 yılı flicker ın fotoğrafları limitlemesi ve google + ın gidişiyle zor olucak gibi

  YanıtlaSil
 4. Yanıtlar
  1. Bahsettiğim şekilde mi değiştirmiştiniz? Ben de blogger kullanıcı şekline geçtim. Google'dan. Yorumlar için bir şey yaptınız mı acaba?

   Sil
 5. bilemedim bak. bunları bizim deryaya sorsana. blogdan veya instadan yanii. deli kızın bohçası, deryanın spor günlüğü, deria :)

  YanıtlaSil
 6. Yorumlarda Google+'ı etkinleştirmesiyseniz profili değiştirmeniz (ayarlar kısmından) ve Google+ ile takip et butonları kaldırmanız yeterli. Google+'ı etkinleştirdiyseniz de yine ayarlardan Blogger profiline geçebilirsiniz. Tabii Google+ üzerinden yapılan tüm yorumlar silinecek ve eşitleme seçeneği sunulmamış

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogger profiline geçtim. Yorumların silinecek olması buna karşın kaydetme seçeneğinin olmaması çok kötü.
   Yorumunuz için çok teşekkürler ^^

   Sil