9 Şubat 2019 Cumartesi

9. Gün: Hakkımda 5 Garip Şey | #28DaysBlogChallenge


Yeni günün meydan okuma yazısından herkese merhaba :)

Hakkında 5 garip şeyi söyle de bilelim ne kadar arızasın.

O zaman uzatmadan yazımıza geçelim.

1. Evin içinde yürüyorum, bazen müzik dinleyerek :) Ama hemen garipsemeyin. Koridor uzun olduğundan çok da garip kaçmıyor. Hem ben yürürken daha iyi düşünürüm, hem de dışarı çıkmadığım zamanlarda bacaklarımı açmak için iyi oluyor.

2. Bazen rüyamda konuşuyorum. Baya baya kavga ettiğim de oluyormuş hani. Hatta bir keresinde tanımadığım bir insanla kavga ediyormuşum. Uyanınca 'kimdi falanca uyutmadın gece' demişlerdi. (Tabii aynı odadaydık yoksa o kadar da bağırmıyorumdur herhalde) 
Gerçi artık nadiren konuşuyorum. (Sanıyorum ki)

3. Günlüklerimin kapağında genellikle bir figür olur. Son iki günlüğümdeyse iki oyuncu vardı. Dolayısıyla farkında olmadan girişlerim Sevgili Audrey -ve Marilyn- oldular. İsim atfedince yazması daha zevkli bir hal almıştı doğrusu. Zaten anılardan fazlasını yazıyorum defterlere. Bazen aklımdaki fikirleri falan da.

4. Peluş ayıcıklara bayılırım. Aslında oyuncakçılara da bayılırım. Şöyle büyük, yumuşak bir oyuncak ayıcık -başka hayvan da olabilir, büyük ve yumuşak olmak kaydıyla- görmeyeyim, sarılma isteği uyandırıyor bende :)

5. Bazen güzel bulduğum bir şeyi fotoğraflamazsam fotoğrafını çekene kadar aklımdan çıkmıyor. Bu aslında son yıllarda gelişti bende. Güzel bir özellik aslında ama düşününce garip de :)

BONUS: Gergin, sıkılmış veya sinirliysem parmaklarımı çıtlatırım. Hem de parmaklarımdan vazgeçercesine. O yüzden kireçlenme bir şey olacak diye korkuyorum ama elimde değil. 
Bu madde sonradan aklıma geldi, eklemek istedim.

BONUS 2: Dinlediğim müzik beni havaya sokmuşsa ve kalabalıktaysam, yüz ifademi stabil tutarak ayaklarımla ritim tutarım. İçsel dünyamda dans ediyorum bir nevi :)
Şimdi de müzik dinlerken havaya girince aklıma geldi.

Herkes biraz gariptir, sadece herkesin garipliği kendine özeldir. (??)
Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)


Hooverphonic - Mad About You
Sting - Mad About You


İki farklı şarkı. Sanırım yeni gözdelerim :)
30 yorum:

 1. Peluş ayıcıkları ben de çok severim :)
  Günlük yazmak da en sevdiğim hobimdir, ama henüz isim vermedim kendilerine. Ben daha çok günlük, günlükçüm şeklinde hitap ediyorum günlüğüme.
  Bizim evin koridorları da çok uzun, küçükken geceleri uyandığımda korkardım bile :)
  Ama uzun koridorlu evlerin en avantajlı kısmı da baba veya kardeşle karşılıklı top oynamak, paslaşmaktır herhalde. Çocukken oynardık arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de genelde günlük şeklinde hitap ederdim ama böylesi bir anda aklıma gelivermişti ve yaratıcı da buldum hani. Galiba böyle devam edeceğim şimdilik, defterim bitene kadar en azından :) Ben de koridordan yatağıma gidiş yolunda maraton koşardım resmen. Sanki yatağıma ulaşınca güvende olacakmışım gibi gelirdi :)
   Yorumun için çok teşekkür ederim, sevgiler :)

   Sil
 2. Peluş oyuncakları bende çok severim :)Günlük tutmak harika birşey bende eskiden tutardım ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günlük tutmak rahatlatıcı bir olay en başta. Bir de günlüklerim birikince ve eskiye dönüp okuyunca sanki zamanda yolculuk yapıyor gibi hissediyorum. İlginç bir his :)

   Sil
 3. Ben de rüyamda bağırıyormuşum, ağlıyormuşum ve gülüyormuşum. Üniversitede yurtta kalınca öğrendim bunu :-)

  Peluş ayıcıkları da çok severim oyuncak bebekleri de. Hatta utanmasam çocukmuşum gibi odamı oyuncak bebeklerle doldurabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rüyada konuşmak kötü bir şey bence ya. Ben inanmazdım konuştuğuma ama kendi sesime uyanmışlığım da oldu. İşte o zaman malesef inandım :) Gerçi artık konuşmadığımı varsayıyorum. En azından kendi sesime uyanacak kadar değil :)
   Oyuncak bebeklere küçükken de hiç fazla bir ilgim olmadı. Legolarım, arabalarım ve ayıcıklarım favorimdi. Gerçi ayıcıklar hala favorim :)

   Sil
 4. Anlatın anlatin tanıyalım sizi :)))) Ayy bugünde güzel şeyler okudum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugünün yazılarını henüz okumadım ama ilginç şeyler bulacağımı hissediyorum :)

   Sil
 5. Uykumda ben de konuşuyormuşum ama hiç sevmiyorum bunu :).

  YanıtlaSil
 6. Uyurken rüyamda komik bir şey görürsem kendi kahkahama uyanıyorum ben de bazen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de birkaç kez kendi sesime uyanmıştım, kötü bir şey bence ya :)

   Sil
  2. Gülerek uyanmak ne güzel olurdu, düşünmesi bile mutlu etti :D Benim de kendi sesime uyandığım oluyor ama genelde benimki çığlık oluyor :D

   Sil
  3. Ya güldürdün sabah sabah Allah da seni güldürsün :D

   Sil
 7. Canım sıkkınsa ben evde yürüyüp kendi kendime de konuşuyorum üstelik ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de canım sıkkınsa, sinirliysem özellikle yürüyüp hararetimi atıyorum. Yoksa içimde kalınca olmuyor :)

   Sil
 8. Rüyada konuşmak bazen sakıncalı olabilir 😀

  YanıtlaSil
 9. Zor soruya samimi ve harika cevaplar
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
 10. hihi tatliş huylar. uykunda konuşmak sevimliymiş. foto takıntısı daa. audrey marilyn de şirinişkooo fikir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilemiyorum artık tatlı mı ama böyle azıcık tuhaf olanlar da var gibi :)

   Sil
 11. Uykumda ben de çok kavga ediyorum. Hatta bazen odadakileri ayağa dikecek kadar sert bir kavga :) Sevmiyorum hiç, neden ola ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nedenini hiç bilmiyorum doğrusu. Hoş bir özellik değil bence. Gerçi bağırılmaması şartıyla dinleyiciler için ilginç olabilir :)

   Sil
 12. Her kadın gibi, daha doğrusu hemen hemen her kadın gibi peluşlardan bende vazgeçemem. Çok seviyorum, hatta dışarıda parayla çalışan makinaların sırrını çözdüm, bir ara deli gibi topluyordum. Birkaç ay öncesine kadar... Şuan salon rafım bir sıra full dolu. Çok keyifli :) Ayrıca parmak çıtlatma durumu bende bağımlılık oldu. Neden bilmiyorum...
  Kireçleme olur diyorlar ya... Yanlış bilgiymiş o. Doktor söylemişti, azot sesiymiş o, 5 dk içerisinde yeniden doluyormuş, fazla yapmanın tek zararı parmakların ağrısı olurmuş :) Alakasız oldu ama aklında olsun diye dedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke o sırrı ben de çözebilsem. Yakalıyorum yakalamasına ama kavramıyor, sinir bozucu. Parmak çıtlama olayını unutunca unutuyorum ama aklıma gelmesin çok sık çıtlatıyorum. Özellikle de ruh halim değişkense :) Bilgi için de teşekkür ederim, bilmiyordum :)

   Sil
 13. Rüyada konuşmayı, bağırmayı geçtim yastığım yumruk atarak, tekme atarak uyandığım oluyor :D Artık nasıl sinirleniyorsam :D

  YanıtlaSil
 14. Hepsi de tatlı gariplikler, rüyada konuşmam da birkaç kere kahkahalarla gülüp uyandığımı biliyorum :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de kendi kendimi uyandırmışlığım vardır :)

   Sil