2 Şubat 2019 Cumartesi

2. Gün: Bugün Doğum Günüm Olsa.. | #28DaysBlogChallengeHerkese merhaba :) Bugünün sorusu çok güzel. 

Düşün ki bugün doğum günün, sana ne alınsa mutlu olursun? Şöyle güzel bir hediye listesi yapsana kendine..

Hımmm, sanırım bunu biraz düşünmeliyim.

Geçmiş de olsa yeri gelmişken söyleyeyim :) Benim doğum günüm 9 Ocak'ta. 
Aslında bu tip günlere illa bir mana yüklemiyorum. Önemli olan yanında iyi hissettiğin insanlarla, güzel vakit geçirmek. Yani işin hediyesinde olmadım hiç. Ama sanırım küçükken en dayanamadığım şey çikolatalı pastaydı. Doğum günü fotoğraflarıma bakıyorum da, doğum günü pastama her seferinde aşkla bakmışım. Gerçi sanırım bu hala değişmedi. Yani çikolatalı pastaya olan aşkım asla bitmeyecek :)
Bu doğum günümde gerçek bir sürprizle karşılaşmıştım. O kadar böyle günleri önemsemiyorum diyorum falan ama tabi ki hoş bir jest herkesin olacağı gibi benim de hoşuma gitmişti. 

Öncelikle gönülden gelen bir 'doğum günün kutlu olsun İlkay' cümlesi yüzümde gönülden gelmiş bir tebessüm oluşturacaktır.

Sonrasında hediye faslına geçersek, söyleyeceğim ilk şey kitap olacaktır. Doğum günüm olsun olmasın kitap hediye almaya bayılırım. Bu pek sık başıma gelen bir şey değil gerçi. Sanırım bu yüzden de olacak, kitap hediye edildiğinde kocaman gülümsemekten kendimi alamam.
Ama madem isteklerden söz ediyoruz çıtayı biraz yükseltiyorum. İmzalı bir kitap isterdim.  Yazarına hemencecik karar vermemse mümkün değil :)

Madem bu yazımda gönlümce bir liste oluşturabilirim. Birazcık açılabilirim de o halde. Fotoğraf çekmeye bayılıyorum. Dolayısıyla güzel bir fotoğraf makinesi fena olmazdı.

Birazcık ütopikleşirsem eğer, bir uçak bileti isterdim. Ve tabii bir gezi organizasyonu. Mesela İtalya'ya olabilir. Venedik'te gondola binmek şahane olabilirdi. Veya Fransa'ya olabilir yolculuğum. Yoksa Çek Cumhuriyeti daha mı iyi olurdu? Prag mesela... 
Veya Budapeşte, Oslo, Tokyo.. 
Ya da yurt içinde bir yere de olabilir bu yolculuk. Mesela Kapadokya?
En iyisi hayaller aleminde boğulmadan bu faslı geçelim :)

Kahve içmeyi sevdiğim kadar kahve kupalarını da severim. Şöyle tatlı, renkli bir bardak hoş bir hediye olabilir. 
Belki de başka bir alternatif olarak, çizimim olabilir. Evet evet, çizim. Bunu hep istemişimdir.

Ve daha başka gönülden kopmuş nice hediyeler. Başta da dediğim gibi önemli olan düşünmek. Belki maneviyatı olan bir hediye de olabilir. Şu an ne olabileceğini bilmiyorum. Ama şu var ki, beni düşünerek alınmış her hediye beni zaten çok mutlu edecektir. 

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler dilerim. Bu günün yazısını yazmak ayrıca zevkliydi benim için. Sanırım biraz da hazırlıksız yakalandım. İnsana istekleri sorulunca kalakalıyor bir an. Sanırım bu yüzden azıcık karışık bir liste oldu :)

22 yorum:

 1. Ilkay kardeş olabilir miyiz ki .. bu arada benim ikinci ismim Sonay:)) kullanmasam da kimlikte yazıyor ilkay sonay uyumluyuz da

  YanıtlaSil
 2. Bence hepimizin listesi kendince çok naif.Mesela şimdiye kadar kimse dememiş ki 500.000.000 dolar istiyorum :) Umarım en kısa sürede dilekler gerçek olur..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de hepsi birbirinden naif. Umarım en güzelleri gerçek olur, sevgiyle :)

   Sil
 3. Böyle durumlar için istek mi biriktirsek biraz 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha, aynen olabilir ya. Hazırlıksız yakalandım bu seferkine :D

   Sil
 4. Haklısın önemli olan vakit geçsin bu konuda aynı fikirdeyim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten yanında iyi hissetmediğim biri bana hediye alsa ne kadar mutlu hissederim ki? Gerçi yanında iyi hissetmediğim biri de bana hediye almazdı muhtemelen :)
   Neyse yorum için teşekkürler :)

   Sil
 5. Ben bu listeyi aynen kopyala yapıştır yapabilirim o derece bana da alınsa mutlu olacağım şeyler hep :)))
  Yine de en güzeli hatırlanmak tabi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle hatırlanmak önemli. Ama tabii yurt dışı seyahati fırsatını biri önüme koysa hayır demezdim şimdi :D

   Sil
 6. Çikolatalı pasta aşkımız ve fotoğraf makinesi isteklerimizin ortak olması ne güzell! :))

  YanıtlaSil
 7. Öncelikle geçmiş doğum günün, yeni yaşın kutlu olsun... Bu yaş sana hep güzellikler getirsin :') İmzalı kitap fikri harika, benim aklıma gelmedi ama öyle bir hediye alsam havalara uçardım. Mesela İhsan Oktay Anar imzalı bir Puslu Kıtalar Atlası... Ay, düşüncesi bile içimi kıpır kıpır etti vallahi :D Ve son sözlerine katılıyorum, önemli olan hediyeden çok bir insanın bunu düşünmesi. Ayrıca ben de manevi değeri olan hediyelere daha çok değer veririm. Mesela o hediye için birinin zaman harcaması, emek vermesi, ona kendinden bir şeyler katması beni çok duygulandırır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoook teşekkür ederim :) İmzalı kitap çoğu okurun hayali sanırım. Düşününce bile heyecanlanıyor insan. Ve çok doğru. Yani birinin senin için emek verdiği düşüncesi en başta mutlu ediyor insanı. Yorumun için ayrıca teşekkür ederim, sevgiyle :))

   Sil
 8. Sen benim ruh eşim falan olabilirsin isteklerimiz bile benziyor, haha :). Burçlarımız mı denk diyeceğim o da değil ben yaz çociği sen kış. Yaşımız da tutmuyor ama bir benzerlik var, korkmaya başladım yavaştan :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla olabilir, ben de senin yazılarını okurken arada ne kadar çok benziyor düşüncelerimiz diyorum. Listeler de baya benziyordu :)

   Sil
 9. O istediğin ülkelere git ve her birinden birer kupa topla dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika bir fikir. Zaten farklı ülkelerden eşyalar toplayıp bir nevi koleksiyon yapmak bir hayalim. O eşya neden kupa olmasın? :) Umarım bir gün gerçek olur ama. Umarım umarım umarım :)

   Sil
 10. evet evet sana uygun cevaplar :) çikolatalı pastaaa en sevdiğim bi de frambuazlııığğğ :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çikolatalı önceliğim ama tabii genel olarak pastayı severim ben :))

   Sil
 11. İsteklerine bayıldım desem. Aynılarından ben de isterdim :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de kolay kolay hayır denmeyecek şeyler :))

   Sil