6 Aralık 2018 Perşembe

Healer | Dizi Yorumu


Herkese merhaba :) Bugün beğeniyle izlediğim bir Kore dizisinin yorumu ve önerisi için klavye başındayım. Sanırım dizinin içeriğinden kaba taslak bahsettikten sonra dizi hakkında fazlasıyla gevezelik edeceğim. Sizleri bu yüzden en baştan uyarıyorum :)Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) başarılı ve ünlü bir muhabir. Ancak geçmişindeki bazı olaylar vicdanını rahatsız etmekte. Bir gün Healer ismiyle bilinen (Ji Chang-Wook) bir gece teslimatçısı (bir nevi ajan?) ile anlaşarak geçmişindeki karanlık olayları aydınlatmaya çalışır. Ancak bu olay, daha büyük başka olayların yalnızca bir halkasıdır. 
Healer, Kim Moon-Ho ve genç muhabir Chae Young Shin (Park Min-Young) birlikte olayların üstüne giderler.

Sanırım dizimizin konusu en yalın haliyle bu şekildeydi. Dizimiz 20 bölümden oluşuyor. Özellikle de dizinin ilk yarısından sonra her bölümde olay içinde başka olaylar yaşanıyordu adeta. 
Ayrıca bu dizinin benim için bir diğer farklı özelliği tüm ana karakterleri sevmiş olmam. Tabii sevmediğim, hatta görünce bile sinirlerimi bozan karakterler de dizide mevcuttu ancak o bahse yeri gelirse değinelim. 

Bu arada başta belirttiğim gevezelik ve itiraf etmek gerekirse yer yer gözümden kalpler fışkıracak kısım şimdi başlıyor. Diziden seçmece yapıp hazırladığım replikleri paylaşacağım.Artık kolay kolay bir karaktere bağlanmıyorum -burada vurgu yaptığım kısım artık kısmı, bilginize- ama..
Gerçi ben dizide canlandırdığı karakterden de ziyade Ji Chang Wook'u sevdim sanırım. Diğer genç Koreli aktörlerden oldukça farklı birisi. En azından duruşu, bakışı, hatta gülüşü bile farklı. Kore yapımı dizi veya filmlere aşinaysanız özellikle de başroldeki erkek oyuncuların fazlasıyla cool bir imaj çizmeye çalıştıklarını, hatta biraz abartırsak yer yer playboy havalarında takıldıklarını söyleyebiliriz sanırım. Ji Chang Wook'u ilk kez Have You Ever Had Coffee With An Angel (TIK TIK!) isimli filmde izlemiş ve sevmiştim. Gerek oyunculuğunu, gerekse aurasını. Ayrıca  7 First Kisses(TIK TIK!) isimli mini internet dizisinde de izlemiştim. Yeri gelmişken, o diziyi de kasım ayında izlemiştim ama gerçekten boş bir diziydi. O yüzden bahsetmedim bile. Ama boş zamanınız varsa bir göz atabilirsiniz. Orada da favori bölümüm Ji Chang Wook'un yer aldığı 4. bölümdü zaten.
Yani uzun lafın kısası, Ji Chang Wook benim için dizideki en güzel detaydı :)Ah Chae Young Shin :) İnanır mısınız ilk kez -sanırım Kore dizilerinde ilk kez- ana karakter kadın oyuncuyu sevdim. Hem de bu denli çok sevdim. Laf aramızda, geçtiğimiz günlerde ben de tıpkı yukarıdaki gibiydim. Hoş, sanırım hala öyleyim. Bence de...:'(Bir kez daha :'( 
(Her seferinde duygulanıyorum çünkü.)Babasıyla olan benzerliği de canımı acıtmıştı :'(:))Doğru olduğununa inandığımız şeyler mi, yoksa bize doğru olduğu söylenen şeyler mi?
Sanırım her şey bu replik kadar basit:
'Dinozor, ön lob ve insan olmak.'Şimdi bir kez daha düşündüm de, bu kızı gerçekten seviyorum :)Her şeyi bir bakışta hesaplaması peki?
(Veya sadece akıllı gözlük marifetidir, bilemiyorum.)Kılık değiştirdiğindeki rol yeteneğiVe tam bir ninja olması da efsaneydi.Ajummanın zamanlaması daha da bir efsaneydi tabii.O tam tersi değil miydi ya?
Bence öyle öyle:
Birine aşık olmak için onu tanımalısın.
Ya da belki de ikisi de biraz biraz doğrudur.Rol yeteneğinden bahsetmiş miydim?
;))

O halde şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler dilerim :)

4 yorum:

 1. heey bu dizi en sevdiklerimdeeen. sen şeyi izledin miydiii. kill me heal meee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok izlememiştim, bakarım bir ara. Öneri için teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Repliklerinden eğlenceli bir dizi olduğu anlaşılıyor. Bir ara Kore dizilerine başlayabilirsem izleyebilirim :-) Tanıtım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek :) Benim favori dizilerimden biri oldu.

   Sil