23 Eylül 2018 Pazar

En Büyük Hayalim | Mim


Herkese merhaba :) Yazıma Sevgili Sakura Mevsimi'ne teşekkür ederek başlamak istiyorum. Beni böyle güzel ve naif bir mime davet ettiği için. Onun yazısını okumak için de TIK TIK!
O zaman başlayalım :)

Aslında mimimiz çok basit. Bir o kadar da zorlu :) En büyük hayalim ne? İşte bunu söylemem gerekli. Benim gibi oldukça hayalperest bir insan için biçilmiş mim :) Ama bu özelliğim yavaşça etkisini yitiriyor sanırım. Hayır, hala tam bir hayalperestim. Bundan vazgeçmem ne mümkün! Hem zaten hayal kurmadan yaşayamaz insan. Ama artık hayallerimi umut ipliğine bağlı olarak bırakmamam gerektiğinin farkına vardım diyelim. Çünkü umut etmek hiçbir şeyi halletmiyor. Hem ne demişler: İstemek başarmanın yarısıdır. Yani tamamı değil.

Neyse zaten konumuz bu da değil :) Az önce yine yıldızları izliyordum. Gökyüzünün her tonuna, her haline bayılıyorum. Ama yıldızlar... Ah o yıldızlar! Onlara ayrıca bayılıyorum. Geceleri, özellikle de yıldızları izlerken her şey mümkünmüş gibi geliyor. Ama sonra yeni bir gün ve.. Ah!
Uzun lafın kısası size en büyük hayalimi söylemem imkansız. Ama küçük hayallerimden, en azından bir gün gerçekleştirmeyi umduğum şeylerden bahsedebilirim. 

Daha profesyonelce fotoğraflar çekmek istiyorum. Bunun için de bir fotoğraf makinesine ihtiyacım var gibi. Ama biliyorum şart değil. Zaten bunu gerçekleştirmek için para biriktirmem gerekli. Ama şu an için telefonum da iş görüyor. Yolda, orada, burada o kadar güzel şeyler var ki. Sadece telefonumuzdan kafamızı kaldırmamız yeterli. Ama bir de şu var ki, etrafındaki güzelliklerle en ufak bir ilgisi olmayan insanlar telefonlarının sahte derinliklerinde dilediklerince kaybolabilirler. Böylece daha rahat fotoğraf çekebilirim. Güzel bir kareyi nerede bulacağınız hiç belli olmuyor çünkü. Birilerinin araya girmesiyse sinir bozucu. Hele ki çabuk sinirlenen biri için :)

Fotoğraf konusu açılmışken, o konuyla bağlantılı diğer bir konuya geçelim: Seyahat. Bir yerlere gitmeye bayılıyorum. Daha doğrusu bir yerlere giderken yaptığım yolculuğa bayılıyorum. Kendi ülkemin şehirleri de dahil olmak üzere, başka ülkeleri de görmek istiyorum. Laf aramızda, okyanusun kokusunu içime çekmek ve kuzey ışıklarını görmek ayrı bir hayalim :)
Tabi bir de bu gördüklerimi ölümsüzleştirmem gerekli. İşte bağlantı. Fotoğraf çekmek bu yüzden benim için çok özel. Çünkü aynı anı, aynı şekilde yaşamak imkansız. Ama fotoğraflara bakarak yalnızca tek bir anı yaşayabiliriz. O anı yıllar yıllar yıllar boyunca görebiliriz. Harika değil de ne bu? :)
Coştum baksanıza.

Bir de çocuklarla ilgili küçük bir dileğim var. Tabii kendimle de ilgili. Ama bu dilek de büyük dileğimle beraber bana kalsın. 
Bu kadar uzun bir yazı yazmayı planlamamıştım. Umarım sıkılmamışsınızdır. Şimdilik bu kadarla yetinelim. Yazmaya devam ederim etmesine ama dilek listem asla bitmeyecek gibime geliyor.
Özel olarak birilerini mimlemiyorum. Bu konuda bir şeyler yazmak isteyen herkes davetlimdir. Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu güzel günler :)
22 yorum:

 1. ne hızlısıııın gelcam yineee :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel yazmışsınız, samimi ve içten :) Fotoğraf çekmeyi ben de çok severim, hatta benim de lise-üniversite zamanlarımda profesyonel makina hayalimdi fakat şartlar falan derken sahip olamadım. Sonra da telefonlar böyle gelişince makina isteğim de geçti belki de hevesim kırıldı bilmiyorum. Umarım hayalleriniz bir gün gerçekleşir. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. İnşallah iyilik dolu dilekler bir gün gerçekleşir. Sevgiler :)

   Sil
 3. ay kıyamam yaaaa çok beğendim hayallerini, foto, yolculuk, bir de o özel hayallerin :) iki şeyi bağlayınca şöyle çıkıyor bak :) kendi kızınla yıldızlara gitmek hihihi :) ay hadi hayallerin gerçek olsun kiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında fena bir tahmin yürütme şekli değil ama yanıldınız :) İnşallah gerçekleşirler, teşekkür ederim :)

   Sil
 4. Hayallerine en kısa zamanda kavuşman dileğiyle :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Herkes umduklarının da güzelini bulur umuyorum ki.

   Sil
 5. İnşallah bir gün profesyonel bir makineye sahip olursun canım :)

  YanıtlaSil
 6. Samimi ve içten olmuş, sen fotğraf çek ve paylaş ki biz de o anı hissedelim o karede,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neden olmasın, belki ileride çektiğim fotoğrafları bloğumda paylaşabilirim. Bu güzel yorum için teşekkürler :)

   Sil
 7. Malatya Rent a Car Olarak takip ediyorum blogunuzu gerçekten harika paylaşımlar yapıyorsunuz. Teşekkürler.

  Beşkonaklar Malatya Oto Kiralama

  YanıtlaSil
 8. umarım tüm hayalleriniz gerçek olur...

  YanıtlaSil
 9. İnsanın hayalleri bitmez. Umarım hepsini bir bir gerçekleştirirsin :-)

  YanıtlaSil
 10. Senin de istediğin gibi ben de güzel bir makine istiyorum benim telefonum da iyidir. Ama profesyonel makina daha iyidir. Ama alır da kullanamaz bir kenara bırakırım diye de korkuyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı korku bende de var aslında ama ben kullanırım gibime de geliyor. Çünkü baya seviyorum gördüğüm şeyleri kaydetmeyi :)

   Sil