11 Eylül 2018 Salı

Architecture 101 (Aşk Mimarı) | Film Yorumu


Herkese merhaba :) Bu aralar gerçek anlamda hiçbir şey yapmıyorum. Ama buna rağmen günler olabildiğince hızlı geçiyor benim için. Tabii bir de olabildiğince boş.
Belki biraz modum yükselir diye 'bari film izleyeyim' diyerek rastgele bir film açıp izledim. Film seçerkenki tek kriterim Kore yapımı bir film olmasıydı açıkçası. Çünkü Kore dizileri de, filmleri de kafamı dağıtıyorlar. Dolayısıyla da kendimi daha iyi hissedebiliyorum.Filmde üniversite birinci sınıfta mimarlık öğrencisi Seung Min ve mimarlığa giriş dersi alan müzik bölümü öğrencisi Seo-yeon'un tanışma hikayesi anlatılıyor genel olarak. 
Olaylar ikilinin yetişkinlik döneminden başlıyor. Gelecek vaad eden bir mimar olan Seung Min bir gün ona evini yaptırmak isteyen ilk aşkı ve bir zamanlar en yakın arkadaşı olan Seo-yeon ile bir araya geliyor. Yaşadıkları olaylarla paralel olarak ikilinin yer yer geçmişte yaşadıklarını da izliyoruz.

Açıkçası duygusal anlamda daha yoğun bir film olmasını beklerdim. Ama belki o zaman da içim bayıldı duygusallıktan diye içten içe düşünebilirdim. Yine de bazı kısımların yüzeysel kaldığını düşünüyorum. En azından kadın ana karakteri sevmedim, sevemedim. Fazla soğuk ve bencildi bana göre. 
Şimdi tabi ki spoiler vermeyeceğim ama şunu söyleyebilirim ki, filmin sonu hemen hemen istediğim gibi bitti. Kesin olarak gördüğüm diğer final alternatifi gerçekleşseydi muhtemelen filmden bir puan daha kıracaktım. Filmde sevdiğim ve beni gülümseten bir diğer noktaysa filmin oyuncularının tanıdık olmasıydı. Yani, eğer Kore dizi veya filmleri izliyorsanız bilindik simalarla karşılaşmanız olası :)
Ayrıca filmin müziğini de sevdim. Dinlemek için TIK TIK!

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)

10 yorum:

 1. Yine çooook eskiden izlediğim bir film :D her sahnesini hatırlıyorum diyemem aama beğenmediğim bir filmdi. Bir şeyler eksikti sanki.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence de bir şeyler eksikti. Galiba oyuncular fazla düzdü veya bana öyle geldi. Ben de bilemiyorum :D

   Sil
 2. hımm aklımda olsun, olabileer :) kore dizileri beni çok mutlu ediyooo, bugünlerde your honor, thirty but seventeen, what's wrong with secretary king? adlı dizileri izliyorum, üçü de minnoş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence de mutlu eden bir etkileri var :) Öneriler için teşekkürler :)

   Sil
 3. Film hakkındaki tek bilgim Suzy'e "Ulusun İlk Aşkı" ünvanını kazandırmış olduğu :D Bir ara izlemek istiyorum ben de, yorumuna sağlık İlkay :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek :) Önce benim izlediğim bir filmin çıkması nedensizce memnun etti :))

   Sil
  2. Ahahah filmler konusunda kesinlikle açık ara öndesindir benden :D Benim toplamda izlediğim Kore filmi sayısı beşi geçmez :D

   Sil
  3. Sanırım ben daha çok film insanıyım (Tabi öyle bir sınıflandırma varsa) :D Bu yüzden de film izlemeyi daha çok seviyorum. Ama Kore yapımlarında dizileri filmlere tercih ederim.

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Ben filmi izlediğimde pek çok sitede film mevcuttu ancak şu anki durumu bilmiyorum.

   Sil

Yukarı çık