13 Eylül 2018 Perşembe

A Werewolf Boy (Kurt Çocuk) | Film Yorumu


Herkese merhaba :) Yine Kore yapımı, sıcak mı sıcak, duygusal mı duygusal, güzel bir filmin yorumuyla karşınızdayım.
Bu yaz genellikle  Kore yapımı dizi - filmlerini izledim. Son günlerde dizilerden ziyade, başlangıç ve bitişini daha kısa bir süreçte izleyebileceğim filmlere sardım. Amacım yine kafa dağıtmaktı ama bu sefer istediğimden de fena dağıldım. Filmin finalini içimde bir şeyler düğümlenmiş halde izledim. Anlayacağınız birazcık duygu karmaşası yaşıyorum.Bir anne ve iki kızı kırsal alanda bir eve taşınırlar. Evin büyük kızı ciğerlerinden rahatsızdır. Bu yüzden okula gidemez ve hiç arkadaşı yoktur. Çocukların babaları öldüğü içinse aile zor durumdadır. Önceden babalarının iş ortağı olan ancak şimdi onların patronu konumuna geçen Ji-Tae aileye kalacak yer bulmuştur. Ayrıca evin büyük kızıyla evlenmek ister. Ancak bu istek hırstan başka hiçbir şeye dayanmaz.
Bir gece evin büyük kızı Soon-Yi ahılda vahşi bir çocuk bulur. Aile bu çocuğa evini açar. Oldukça vahşi yetişmiş bu gence Soon-Yi öğretmenlik ve arkadaşlık eder. Aralarında güçlü bir bağ kurulur. Ancak patronları Ji-Tae bundan hoşlanmaz ve çeşitli oyunlara başvurur.Masal tadında bir filmdi. Bir yerden sonra Ji-Tae'ye o kadar çok sinir oldum ki, çevirdiği entrikalardan gına geldi ve o kısımları atlayarak izledim. Çünkü ne yapmaya çalıştığı barizdi ve elimde olsa onu boğacaktım. Ah! Ne dolmuşum baksanıza.Ama bütün bu sinirlik durumların yanı sıra filmde oldukça eğlenceli sahneler de vardı. Bu sahnede baya gülmüştüm :')Ayrıca yine tanıdık oyuncuları izlemek benim için güzeldi. Tanıdık oyuncular diyorum çünkü Kore sineması hakkında pek bilgili değilim. Keza dizileri hakkında da. Ama -belki- daha önce de söylediğim gibi Kore yapımı dizi-filmler kendimi iyi hissettiriyor.
Bu filmde de her şey oldukça naifti. Ayrıca Kore yapımlarından bu zamana kadar izlediğim hiçbir dizi veya filmlerin finalinden şikayetçi olmadım. Bu da hanelerine artı puan :)
Şikayetçi olmadım olmasına ama tabii içim de acımıyor değil kimi zaman. Neyse, demem o ki boş bir anınızda bence bir şans verebilirsiniz, seçim sizin.

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)

12 yorum:

 1. Kore kültürü çok bariz şekilde öne çıkmaya başladı. Dizileriyle ve filmleriyle ilgili sürekli yeni paylaşımlar yapılıyor. Konu hakkında dergiler çıkıyor, etkinlikler düzenleniyor. Merak ediyorum artık iyice :) Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kore yapımları gerçekten öne çıkmaya başladı. Ben de pek çok yerde rastgeliyorum. Sinema televizyon alanlarında özellikle senaryo yazma konusunda oldukça yaratıcı olduklarını düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim, sevgiler :)

   Sil
 2. son yazımı bi görseneee :)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel yorumlamışsınız teşekkürler ( https://serifeglr.blogspot.com/ Takipteyim takip ederseniz çok mutlu olurum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize sevindim. Bloğunuzu hemen ziyaret ediyorum :))

   Sil
 4. Ben bu Kore dizi ve filmlerine henüz ısınamadığımdan sadece not alıyorum. Bir ara izlemeye başlayacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kültürleri ve kültürlerine bağlılıkları dolayısıyla olsa gerek fazla yüzeysel gelebiliyor kimi canlandırmalar. Ama geleneklerine has bir durum da olabilir bu. O yüzden Kore filmlerini veya dizilerini kendi içlerinde değerlendiriyorum ben. Zaten aksini yapmam da pek mümkün değil. Kore yapımlarını izlerken keyif alıyorum, umarım siz de keyifle izlersiniz :)

   Sil
 5. bu filmi bir arkadaşım da önermişti izleyeceğim en kısa zamanda yoruma gelirim o zaman da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası filmi ilk izlediğimde daha çok beğenmiştim. Şimdi olayları anımsamaya çalıştığımda yorumumdaki etkiyi alamadım nedense. Sanırım olayların heyecanıyla taze taze yorum yazınca daha coşkulu oluyorum :) Ama fena bir film değildi. Kafa dağıtmak adına hoş olabilir. Şimdiden iyi seyirler dilerim :)

   Sil