16 Ağustos 2018 Perşembe

Dergi Önerisi | Ağustos 2018


Herkese merhaba :) Son aylarda bırakın dergi okumayı, kitap dahi okumaya fırsat bulamadığımdan -temmuz ayı hariç- Kafkaokur dergisine ait yorum yazılarımı nisan ayından beri yayınlamıyormuşum. Aslında her ay aynı dergi hakkında yazmak da sıkıcı olabilirdi. O yüzden bu durum beni rahatsız etmiyor doğrusu.
Bunun yerine, arada böyle ay içinde okuduğum ve beğendiğim güncel dergileri yorumlayabilirim. Böylesi daha mantıklı gibi :)Önereceğim ilk dergi Aksi. Aslına bakarsanız böyle bir derginin varlığından dahi bihaberdim. Kardeşim sayesinde keşfettiğim ve en azından okuduğum bu sayısını beğendiğim bir dergi oldu. Aksi aylık bir dergi değil. 2 ayda bir çıkıyor. En azından elimdeki sayısı hem temmuz hem de ağustos aylarını kapsıyor. Bu kadar geç öneride bulunmamın sebebiyse dergiyi geçtiğimiz son günlerde okumuş olmam. Ama ay bitmediği için hala raflarda bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Dergiye dair belki de en sevdiğim şey, içindeki çeşitlilikti. Bu sayısında Doğu Yücel'in bir röportajı mevcut mesela. Elimde yazarın Varolmayanlar isimli kitabı mevcut ve her ne kadar okumak için bekletsem de baya merak ettiğim bir kitap. Dolayısıyla yazarın röportajını okumak da hoştu benim için. Ayrıca dergide pek çok şarkı önerisi de mevcuttu. Onları da bir ara dinleyeceğim.Kafkaokur'un sayılarını düzenli olarak takip ediyorum. Hatta küçük bir koleksiyonum olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak beğendiğim bir dergi olmasının yanı sıra, bu sayıyı özellikle beğendim. Gerek çizimleri, gerekse içeriğiyle dolu dolu ve okuması keyifli bir sayıydı. 

Ayrıca benim için başka güzel bir özelliği daha vardı bu sayının. Stephen King, pek çok insanın sevdiği bir yazar olsa da yazım stili bana pek hitap etmiyordu doğrusu. İlk olarak Oyun isimli kitabıyla yazara merhaba demiş ama devam edememiştim ve kitabı yarım bırakmıştım. Tabii, yanlış bir seçim olabilirdi ki muhakkak öyleydi. Sonrasında Hayvan Mezarlığı ile şansımı bir kez daha denedim. O kitabını Oyun'dan daha çok beğendiğimi, en azından daha çok ilerleyebildiğimi söyleyebilirim. Ama yine olmadı. Kitabı yarım bırakmıştım. Ama bütün bunlara rağmen her nasılsa yazarın kitaplarına olan ilgim bir türlü kırılmıyor. Bu durum çok sevilen bir yazar olduğu için de değil. Zaten çok sevilen şeyleri sevmeme huyum olduğundan bu durum bu kadar ilginç geliyor bana. Ama durun bakalım ben kararlıyım bir kitabını baştan sona bir gün okuyacağım. Belki bu sefer uygun modumu bulmuş olurum. 

Neyse, nereden nereye geldim. Yazarın hayatı, yazarlık süreci, kitaplarının uyarlamalarına dair yorumlar gayet güzeldi. Benim severek okuduğum bir sayı oldu. Yani yazarın kitaplarını okumamış biri de bu sayıyı merakla okuyacaktır diye düşünüyorum.Sizin bana önerebileceğiniz dergiler veya favori Stephen King kitaplarınız var mı? Varsa buyurun yorumlara :)

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)
8 yorum:

 1. kafa okuru bende takip ediyorum ama aksiyi hiç okumadım .bu bayram tatilinden bir göz atmak isterim. düşün ve bil dergisi de felsefe dergileri için de güzel bir dergidir . tavsiye ederim. sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Yeşil Yol okuduğum en güzel King kitabıdır :))

  YanıtlaSil
 3. Kafkaokurun eskizleri çok güzel ama içerik olarak beni pek tatmin etmiyor gibi. Son zamanlar kafa aldım sıklıkla. Bir ara da izdiham okudum tavsiye edebilirim. Aksiyi bir kere almıştım sanırım ama pek sarmadı zaten posterini beğendiğim için denemek istemiştim. Ben de altını çizdiklerimi paylaşıyordum yorum niyetine ama her ay pek gitmiyor cidden. Mutlu bayramlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de başka dergilere yer vermek daha yararlı ve okuması keyifli olacaktır. İyi bayramlar dilerim :)

   Sil
 4. ikisini de severim :) yaba, masiva, tezgah, edebiyatist, tuhaf, öykü gazetesi, masa, kafasına göre :) bir deneyebilirsin ki bunlarıı :) king ise, o, medyum, hayvan mezarlığı, kujo, sis, kara kule, eğlence parkı :) olabileer bunlaar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo öneri bolluğu, en sevdiğim :) Aklımda bulunacak, teşekkürler :)

   Sil