16 Temmuz 2018 Pazartesi

Kitap Alışverişi #5 | 2018


Herkese merhaba :) Güne güzel bir şekilde başladım. Bir kargoyla. Geçtiğimiz hafta okuoku'dan kitap siparişi vermiştim. Ve araya hafta sonunun da girmesiyle kargo elime 6 gün sonra ulaştı. Kargom nispeten geç gelmiş olsa da, kitaplarda hasar olmaması güzeldi. 
Bu arada sürprizi kaçmasın diye yazının ilk fotoğrafı olarak stres atan şu baloncukları koydum. Ama gerçekten stres atıyorlar :)Her ne kadar internetten kitap almak çok daha rahat olsa da yıl içerisinde sayılı kez internetten kitap siparişi veriyorum. Hatta en son siparişimi geçen yaz vermişim. Yani baya olmuş. Tüm bu süreçte de okuoku yenilenme sürecine girmiş sanıyorum ki. Hatta çalıştığı kargolar bile değişmiş. Siparişlerimi kapıda ödeme şeklinde aldığımdan UPS kargoyu tercih ediyordum, daha doğrusu tek tercih seçeneğim o firma oluyordu. Ki bunu kötü anlamda da söylemiyorum. UPS kargodan gayet memnundum. Bu seferki alışverişimde kargo firmaları değiştiği için Yurtiçi Kargo'yu tercih ettim. Daha doğrusu yine tercih etmek durumunda kaldım. Ama yazımın başında da söylediğim gibi kitaplarım hasarsız gelmişti. O yüzden kargo konusunda bir sorunum yok :)Latife Tekin, kitaplarını okumayı istediğim bir yazardı. Zaten bu aralar büyülü gerçekçilik akımıyla yazılmış kitaplar okumak istiyordum. Kitapları biraz da bunun için aldığımı söyleyebilirim.Gördüğünüz üzere biraz daha teknik kitaplar var bu kısımda. Zaten bu alışverişim ilgi alanlarım için yaptığım bir alışverişti. Umarım kitaplar da beklentimi karşılar.Bu kitabıysa kardeşim için -ve tabi ki kendim için de- aldım. Ben son kitap haricinde seriyi kütüphaneden alıp okumuştum, ki hala Ölüm Yadigarları'nı okumadım. Bu durum beni biraz üzüyor. Ancak kardeşim serinin kitaplarını topluyor. Ben de hazır seri tamamlanıyorken seriye en baştan başlamayı planlıyorum. Açıkçası biraz da kendi çıkarlarımı düşündüm kitabı sepete eklerken :)Benim alışverişim bu şekildeydi. İçlerinden okuduklarınız veya okumak istedikleriniz varsa buyurun yorumlara.

Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, güzel günler :)


18 yorum:

 1. Zümrüdü Anka Yoldaşlığı okuduğum en uzun kitaptı. Ama çok hızlı bitiyor. İyi okumalar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten uzun bir kitap. Ben de eski basımını okumuştum. Maratonla bir kez daha okumayı planlıyorum. Teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Sevgili arsız ölümü okumak istiyorum ben de. Keyifli okumalar diliyorum.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de çok merak ettiklerimden. Teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Sinema ile ilgili kitapalr en çok ilgimi çekenler, Sontag’ın kitabı da kitaplıkta okunmayı bekliyor.

  Yorumlarını merakla bekliyorum, güle güle oku 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alışveriş sebebim onlar oldu desem? :) Ayrıca çok teşekkür ederim :)

   Sil
 4. Umarım hepsini keyifle okursun. Mutlu günler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, size de musmutlu günler :))

   Sil
 5. Öncelikle keyifli okumalar dilerim. Latife Tekin'in yıllar önce bir kitabını okumuştum. Ormanlı bir şeydi hımm adını tam hatırlayamadım. Dili yavaşp ve fantastik gelmişti sonra bir daha okumadım. Şimdi tekrar okursam belki düşüncelerim farklı olabilir hangisini önerirsin?

  Ayrıca o kitap alışverişleri hiç bitmez hahahaha en kötü alışkanlığımız bu olsun napalım ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım bahsettiğiniz kitap Ormanda Ölüm Yokmuş. Ama emin de değilim :) Daha önce hiç Latife Tekin okumadım. Ama aldığım kitaplar hakkında güzel yorumlar okudum. O yüzden bu konuda yardımcı olamayacağım malesef.

   Değil mi? En güzel kötü alışkanlık olsa gerek :)

   Sil
 6. Yurtiçi Kargo kargoları eve getirmemesiyle ünlüdür. Neyse ki sen bir sorun yaşamamışsın.

  Sevgili Arsız Ölüm'ü üniversitedeki hocam tavsiye etmişti. Ben okumadım, büyük ihtimalle sen benden önce okuyacaksın. Yorumlarını bekliyorum.

  Hepsini iyi günlerde okuman dileğiyle :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kargoyla ilgili o sorunu ben de duymuştum aslında ama yaşamadığım için mutluyum, şükür :D Sonra sinir küpü oluyorum.

   Bir aksilik çıkmaz veya gözüm başka kitaplara kaymazsa yaz döneminde okumayı planlıyorum :) Ayrıca çok teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Latife Tekin'i hiç duymadım. Bakayım.

  YanıtlaSil
 8. Kitaplar arasında Susan Sontag dikkatimi çekti. Yazarın bu günlerde almayı düşündüğü "Başkalarının Acısına Bakmak" kitabını okudunuz mu?.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kitabını da duydum ama okumadım malesef. Okuyacağım ilk kitabı Fotoğraf Üzerine olacak. Tabi muhtemelen :)

   Sil