8 Haziran 2018 Cuma

Kitaplar Kalbimden Vurur | Mim


Herkese merhaba :) Bir süredir pek çok blogta bu mim yazısına denk gelsem de pek vaktim olmadığı için içeriğini okumaya fırsat bulamamıştım. Ta ki uyku tutmaması sonucu göz gezdirdiğim okuma listesinden Şule ablanın bloğuna girinceye kadar. Orada kendi ismimi görmek beni hem şaşırttı, hem de sevindirdi. Çok teşekkürler Şule abla :) Her ne kadar yorum yazmayı bırakmasam da, bloğuma üstünkörü bakıp çıkıyordum son dönemde. Buradan tam olarak kopmamış olduğumu bilmek güzel. 
Ayrıca -dediğim gibi yazılardan uzak kaldığım için sonradan gördüm, üzgünüm- Periodic Library'e de çok teşekkür ederim.
Periodic Library'nin yazısı için TIK TIK!
Şule Uzendere bloğunun yazısı için TIK TIK!


1. Okumayı size sevdiren ne oldu?

Küçükken birkaç tane hikaye kitabım vardı. Okula gitmediğim zamanlardan bahsediyorum. Onları tekrar tekrar okuyabileceğini düşündüğüm insanlara -özellikle de babama- okuturmuşum. Hayal meyal hatırlıyorum zaten. Sonrasında okumayı öğrenince de başkalarına ihtiyaç duymadan kendi kendime okumaya başladım ve ardı da kesilmedi çok şükür :)


2. Hiçbir kitabı sayfalarını çevirerek biriyle okudunuz mu?

Bunu birkaç kere denesem de bana göre bir durum olmadığına karar verdim. Çünkü kitabı beraber okuduğunuz kişiyle hızlarınız eşit olmayabiliyor. Kitabı tek okumak daha iyi bana göre. Hem dikkatim de dağılmıyor tek başıma okuyunca.


3. Yolculuğa giderken yanınıza kaç kitap alırsınız?

Aslında yolculuğun süresine ve gideceğim yere bağlı bu durum. Normalde dışarı çıkarken boş kalırsam falan diye çantama ince bir kitap koyuyorum. Ama uzun bir yolculuğa çıkıyor ve gittiğim yerde yatılı kalıyor isem iki üç kitap alıyorum yanıma. Ama tabi kitap sayısı ve ebatı süreye ve yere bağlı olarak değişiyor. Değişmeyen tek şeyse yolculuğa kitapsız çıkmamam :)


4. Asla okumam dediğiniz kategori nedir?

Aslına bakarsanız asla diyebileceğim bir kitap türü yok. Yazarın üslubu ve kitabın konusu ilgimi çekmişse tamamdır benim için.


5. Kitapları renklerine göre mi, alfabeye göre mi sıralarsınız?

Valla sıralama lüksüm bile yok desem? Kitaplığımda yer kalmadığı için boş olan her yere kitapları sığıştırmaya çalışıyorum. Malesef yeni kitaplık  için yerim de yok. Bu çok üzücü.


6. Okurken size eşlik edecek bir hayvan ister miydiniz?

Okurken değil ama normalde köpeğim olsun çok istiyorum. Hatta ismi bile hazır ama bu şu an için mümkün değil. 


7. Bookstagram olarak kendi stilinizi oluşturduğunuzu düşünüyor musunuz?

Kesinlikle hayır. Her konuda olduğu gibi bookstagram düzeni konusunda da sadece düzensizim. Zaten bloğumu da bookstagram hesabımı da başkalarıyla bir şeyler paylaşmaktan keyif aldığım için açmıştım. Yani düzenliymiş, düzensizmiş çok da takmıyorum. Kafama göre, o an ne paylaşmak istiyorsam takılıyorum öyle :)


Mime kimleri davet etsem bilemiyorum aslında. Dediğim gibi son dönemde çok fazla takip edemiyorum blog yazılarını. O yüzden davet ettiğim kişilerin daha önce yaptığı bir mimse kusura bakmasınlar.
Benim davet ettiğim isimler.

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)
20 yorum:

 1. Keyifli bir mim. Davetin için teşekkürler. En kısa zamanda yapacağım. Emeğine sağlık:)

  YanıtlaSil
 2. En en kısa zamanda yapacağım

  YanıtlaSil
 3. Zihnindeki dünyanda köpeğinin olması durumunda onun için seçtiğin ismi merak ettim. ^_^
  007 (Periodic Library) de beni mimlemişti, yine de beni düşünüp mimlediğin için çok teşekkür ederim! ^_^ En kısa zamanda yapacağım inşAllah. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bu isme bir arkadaşımla karar vermiştik. Onun için, yani ortak kararımızı tek başıma açıklayıp açıklamama kararını almam doğru olur mu bilemiyorum. Ama sen yabancı değilsin. O yüzden açıklayacağım. Misha :) Yazını bekliyorum :)

   Sil
 4. Blogdan uzak kalınca ben de kaçırıyorum çoğu şeyi, o yüzden sorun değil İlkay :D Mimlediğimi haber vericektim aslında ama unutmuşum, benim kabahatim :D

  Kitaplığında yer olmayanlar kulübü olarak çok dertliyiz valla çok:(

  Ve bookstagram olarak bence bir stilin var. Mesela anasayfada fotoğrafını görünce o fotoğrafın sana ait olduğunu kullandığın efektten falan anlayabiliyorum. Kafamda o efektle bütünleştin artık :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O yatak örtümden de kaynaklı olabilir aslında ama teşekkür ederim :D Sanırım çarşamba pazarı gibi lafı benim kitaplığımın haline cuk oturuyor :( Olsun, önemli olan kitaplar :)

   Sil
 5. Teşekkür ederim :). Bugün yapacağım. Bayadır blogda da yoktum, güzel bir dönüş olur :).

  Çok güzel bir mim, eline sağlık :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindim, yazını bekliyorum :)

   Sil
 6. Mim için çok teşekkür ederim :))
  Biriyle aynı anda okumak bana göre de değil sanırım, dediğin gibi sayfayı neye göre çevireceğiz :D Yanındaki çok yavaşsa işkenceye dönüşebilir :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, rica ederim :) Evet o sorun olabiliyor. Birisiyle aynı anda aynı kitabı okumak güzel tabi ama herkesin elinde birer kitap varsa :D

   Sil
 7. Mimi cevaplandırdığın için teşekkürler canım :-)

  Şu sınavı hayırlısıyla bir atlat da seni daha sık görelim :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, asıl ben teşekkür ederim tekrardan :) Aslında düşündüğüm ve planladığım gibi kopamadım buradan ama üstümdeki yük kalkınca daha rahat olacağım tabi ki. Teşekkür ederim :)

   Sil
 8. Mim'i biraz geç yaptığım için özür dilerim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önemli değil tabi ki. Ne zaman müsaitseniz :) Hemen bakıyorum yazınıza o zaman :)

   Sil
 9. ben de acaip geç kaldım özür dilerim ama asla unutmadım gördüğün gibi yapıverdim :) Beni düşünüp mimlediğin için teşekkür ederim

  YanıtlaSil