27 Mayıs 2018 Pazar

Neler Yapıyorum? | Mart - Nisan - Mayıs Favorileri


Herkese merhaba :) Uzun zamandır bir favoriler yazısında buluşmuyorduk. Çünkü üç aydır favoriler yazısı yazmamışım bloğa. Çünkü yaklaşık üç aydır filmlerden komple kopmayı geçtim, kitaplardan bile koptum. O yüzden listem de pek kabarık olmayacak gibi. Ama bakalım :)

Son dönemde hiçbir şey yapmıyorum. Ama çok şey yapıyorum aynı zamanda. Duygu karmaşalarını saymıyorum bile. Bilmeyenler için söyleyeyim. Ben lise son sınıf öğrencisiyim. Hatta yakında resmi olarak mezun olacağım. Ama peki, bu durum önceden hayal ettiğim gibi benim için bir anlam ifade ediyor mu? Malesef ki hayır. Kafam karışık. Ama aynı zamanda da değil. Biliyorum asıl karışık olan şu an kurduğum, daha doğrusu kurmaya çalıştığım cümleler. Sadece son dönemde kendime yaptığım, yapmak durumunda kaldığım rehberlik sonrasında, her ne kadar başkalarının da fikirlerini alacak olsam da, temelde kendi yolumdan sapmamam gerektiğini ve zaten halihazırda saptığımı düşünsem de, bir şekilde temelde sapmadığımı fark ettim. Ama bunları boşverin şimdi. Bu yazının konusu bu değil çünkü. Bu yazımda favorilerimden bahsedeceğim. Belki - hatta muhtemelen - sınav sonrasında bir iç dökme yazısıyla karşınıza gelirim. İnşallah deyip asıl yazımıza geçiş yapalım bakalım :)

Yaklaşık bir aydır kitap okumuyorum. Boş zamanlarımda da okumuyorum yalnız. İşin saçma tarafıysa, o boş zamanlarda kitap okuduğumda sanki ders çalışmak yerine kitap okuduğum için suçluluk duygusu kaplıyor içimi.
Ah şu lanet olası eğitim sistemi! Ve o sistemin papağanlığını yapan nice insanlar! Aslında burada tariz falan yapmıyorum - ki bu alışkanlık da, terimlerle konuşmak yani, yeni gelişti bende, Türkçe - Edebiyat kişiliğime işledi resmen - belki kinaye olabilir ama bakın. Yani işi alaya alarak yazıyorum. Sinirli değilim, anarşişt de. Belki önceden biraz başkaldırı havasında olabilirdim 'sisteme' karşı. Ama asıl sistemin, yani asıl büyük sistemin, hayat olduğunu fark ettiğimden beri, böyle dişli çarkların paslılığını kafama takmamaya başladım. Çalışacağız, ne yapalım? Elden bazen bir şey gelmiyor uyum sağlamak dışında.

İşte, tüm bu tantanadan da çıkaracağınız üzere üç ay boyunca doğru dürüst kitap okumadım. Ama şöyle de bir şey var ki, okuduğum tüm kitapları çok sevdim. İşte bu durum sevindirici benim için. 


MARTNİSAN MAYIS 

Sadece HÜSRAN! -,-


Ve işte aylarım bu şekilde geçti. Dizi - film yok mu derseniz? Kim kaybetmiş ki ben bulayım derim. Çünkü hiçbir şey izlemedim. Ama önerilerim bitmedi.
Şimdi size birkaç şarkı - belki birazdan biraz fazla - ve birkaç youtube kanalı önereceğim. Umarım siz de beğenirsiniz.


YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ


Aslında uzun zamandır severek takip ettiğim ve buna rağmen bunca zaman bloğumda hiç bahsetmememe şaşırdığım bir sinema kanalı. Ayrıca kanalın sahibi de çok tatlı biri.Yeni keşfetsem de aslında Ezgi'nin Kanalı kanalından aşina olduğum birinin kanalı. O da çok tatlı birisiymiş. Kendi kanalını da takip etmeye başlayınca bunu net olarak gördüm. Bu arada kanal çizim üzerine.'Olmaz Öyle Saçma Şey!' video serisini ilgiyle ve eğlenerek takip ettiğim bir kanal. Önerimdir.Aslında yine uzun zamandır takip ettiğim ama bloğumda bahsetmediğim bir kanal. Kemanı çok sevdiğimi belki biliyorsunuzdur. Bu kemancımız da bana ilham olan isimlerden biri diyebilirim. Çünkü ünlü bir kemancı veya besteci değil. Sadece keman çalmak istemiş olan biri. Ve şu anda da çok güzel keman çalan biri. ŞARKI ÖNERİLERİ
Ve işte bu kadar. Bakalım sonraki aylarda mutlu mu hüzünlü veya karamsar mı bir favoriler yazısıyla burada olacağım. Neyse darlanmaya gerek yok. 
Musmutlu ve güzel günler dilerim :)

14 yorum:

 1. 1 ay daha affedilirsin sınavdan sonra okursun
  Film izlersin
  Az kaldı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah keşke sınavla bitseydi. Ki bunu siz çok daha iyi bilirsiniz. Aslında bütün bu sınav döneminde sınavdan ziyade sonrasını düşündüm ben. Sanırım bu bir hataydı. Her şey sırayla olmalı. Geç fark ettim ama fark ettim ya :) Gerçi doğrusu ne tam kestiremiyorum da. Ama teşekkürler yorumunuz için :)

   Sil
 2. Hakkında hayırlısı olsun İlkay abla , ben de seneye 11 olacağım İnşallah , ne yapacağız bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Bu yıl gerek benim gerekse arkadaşlarımın sıkça söylediği bir cümle vardı: Keşke 11. sınıfta olsaydık. O yüzden demem o ki, değerini çok iyi bil. Ve hedefini muhakkak belirle derim. Yoksa insan çok bocalıyor. Bunu bir tavsiye olarak değil de başımdan geçtiği için söylüyorum daha çok. Umarım hakkımızda hayırlısı olur, sevgiler :)

   Sil
 3. Günler dolu dolu geçiyor yani :)

  YanıtlaSil
 4. Sınavdan sonra bol bol okursun,izlersin. Ama ders çalışırken de okumayı tamamen bırakma yeter. Başarılar şimdiden.Yolun açık olsun.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, her şey sınavdan sonra diyorum kendime. Az kaldı. Sene başında gerekirse bir yıl daha sınava hazırlanabileceğimi düşünüyordum ama öyle laftaki gibi kolay değilmiş. Çok teşekkür ederim ayrıca :)

   Sil
 5. İnsan o kadar çok şey yapmak istiyor ki ama o zaman yok mu o zaman hem çabuk geçiyor hem de yetmiyor insana değil mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah o zaman! İstesen geçmez ama lazım olduğunda durmuyor. Aylar ne ara geçti gitti anlamadım. Hatta tükenmiş resmen :(

   Sil
 6. Eğitim sisteminden nefret ediyorum ben de ama şimdilik sınava odaklanman daha iyi olmuş :)) Şimdi Düğün Zamanı'nı görünce Serra'yı özledim. Bu kitabında biraz üzülmüştüm çünkü Oktay'ı seviyorum, o zamanki romantik düşüncelerimle -sanırım 4 veya 5. sınıftaydım- Özgür'e kızmıştım. Şimdi Özgür'ü seçmesinin mantığını anlıyorum :D
  Lost on You şarkısını ben de bu ara çok dinliyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Oktay'ı başlarda sevsem de sonraları o kadar gıcık kapmıştım ki.. Özgür candır :D Gerçi Özgür'ün bazı hareketleri de mantıksızdı ama neyse. Belki ileride devamını getiririm serinin. Ben de baya LP dinledim bu ay. Bağımlılık mı yapıyor ne? :)

   Sil
 7. Hakuna matata! Svahili dilinde "Hiç üzülme, hiç sorun yok." demek. Bu yüzden... Hakuna matata! ;)

  Uuu, bu ay müzik alanında LP sana bayağı eşlik etmiş görünüyor. :) Doğrusu gerçekten çok yetenekli biri. ^_^

  Okuduğun her kitabı sevmen de çok güzel bir durum. :)

  Öyleyse sana kolaylıklar diliyorum! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman 'hakuna matata!' :) Çok güzel bir yorumdu İrem. Çok teşekkür ederim, gülümsemeye ihtiyacım vardı :)

   Sil