30 Mayıs 2018 Çarşamba

Kitap Alışverişi #4 | 2018


Herkese merhaba :) Bundan bir önceki yazımda (TIK TIK! ) bu aralar kitap okuyamadığımın altını üstüne basa basa çizmeme rağmen bugün kitap alışverişi yaptım. Ama sorun bakalım niye yaptım? Çünkü indirim vardı. Otostopçunun Galaksi Rehberi'nin ilk iki kitabını indirimden aldım. Zaten serinin tüm kitapları indirimdeydi. İnternetteki fiyatlarından haberdar olmadığım için bir kıyaslama yapamam ama indirimden kitap görünce o kitaba yapışmak gibi garip huylarım var, bu doğru.

Beyaz Geceleri bir arkadaşıma hediye olarak aldım. Beyaz Geceleri ne denli sevdiğimi belki biliyorsunuzdur. Size de okumanızı tavsiye ederim.

Yıldız Işığıyla Yolculuk kardeşime ait. Çizgi roman türünde diyebileceğim bir baskısı var ama renksiz. Hatta sonrasında  küçük kuzenim kitabı karıştırırken 'ama bunu boyamayı unutmuşlar' demişti :) Baskısı gayet güzel. Sanırım bilimsel gelişmeleri, evrenin oluşumunu vs. basit bir dille anlatıyor. Bir ara ben de okumayı planlıyorum.

Sanırım Stefan Zweig kitapları hakkında ek bir açıklama yapmama gerek yok. Zweig stoğum tükenmişti, ne yapabilirdim? :)

Daha öncesinde Ahmet Şerif İzgören'den Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır isimli kitabı okumuş ve kişisel gelişim kitaplarına pek sıcak bakmasam da kitabı sevmiştim.
Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı da ismini duyduğum ama hala daha içeriği hakkında herhangi bir fikrimin olmadığı bir kitap. Muhtemelen kişisel gelişim kitabıdır diye düşünüyorum. Aldığı yorumlar güzel ama.

Bir de mayısın son günlerinde olduğumuz için Kafkaokur'un haziran sayısı belki vardır diye bir ümit dergi kısmını karıştırsam da malesef yoktu. Ama tam o esnada kardeşim Kafa isimli dergiyi eline alıp bu dergi de güzel dedi. Dergiyi ilk kez okuyacağım ama anneler gününe özel olan baskısını sevdim.
Bunlar da indirimdeki kitaplar. Belki içlerinde sizin de alıp okumak istedikleriniz vardır. 

 Bol kitaplı, musmutlu günler dilerim :)

18 yorum:

 1. Kitap alışverişi yapmak çok güzel bir şey :) İyi okumalar.

  YanıtlaSil
 2. Keyifli okumalar dilerim. İndirimi görünce insan kendini tutamıyor.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndirimler okuyucular için bir nevi komplo bence. Hemen 'bu kitabı almalıyım' moduna giriyoruz, giriyorum. Ayrıca çok teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Otostopçunun Galaksi rehberini okumayı çok istiyorum lakin halen nasip olmadı. Şimdiden keyifli okumalar yorumunu bekliyor olacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Umarım en kısa süreçte okuyabilirim. Benim de fazlasıyla merak ettiğim bir seri. Aslında kitap fuarında almayı planlıyordum ama diğer kitapların yanında geri plana itildiğinden alamamıştım. Böylesi kısmetmiş :)

   Sil
 4. ahhh o indirimler ve alma dürtüsü hiç bitmez biz kitapseverler de asla iflah olmayız :))) keyifle oku her birini, huzurlu geceler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle ifla olmayız :) Teşekkür ederim :)

   Sil
 5. Otostopcunun Galaksi Rehberi'ni merak ediyorum dogrusu. Hayirli olsun kitaplarin. Kafa'da guzel dergi. Severim ben. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitaba bugün, daha doğrusu dün akşam başladım. Yazarın farklı bir üslubu var. Mizahi bir anlatımda kitap. Daha ilk sayfasını bile boydan boya çizmek istedim :)

   Sil
 6. Ben de uzun bir süre kitap almayacağım dedim ama D&R'ın bu indirimi beni de kandırdı :-)

  Zweig'in sürekli yeni kitabının çıkmasına çok seviniyorum. Bir yerde biteceğini biliyorum ama şimdilik ondan okuyabileceğim çok kitap olması beni mutlu ediyor.

  Beyaz Geceler'e başladım biliyor musun? Kitabı okurken hep seni anıyorum. Kitabı ne kadar sevdiğini biliyorum. Umarım benim de en sevdiklerimden olur.

  Hepsini iyi günlerde oku canım :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah bu indirimler! Bir ara herkes Diana Gabaldon'un Yabancı serisini indirimlerden alıp duruyordu. Çok imrenmiştim ama benim gittiğim D&R'da yoktu. Zaten o serinin de bir ara kampanyada olduğu sonradan aklıma geldi. Keşke gelmeseydi çünkü sonuç hüsran -,- Ama olsun, ben kitaplarımla mutluyum :)

   Zweig'ın yeni kitaplarının basılmasının yanı sıra, basılan bu kitapların geç tarihlerde bulunmuş novellalar olması da sıradışı bence. Bilmiyorum ama gizemli geliyor bana nedense :)

   Beyaz Geceler'e başlamana çok sevinsem de üzerime yük bindi şimdi. Çok sevdiğim kitapların sevilmeme ihtimali beni geriyor. Ama iyi okumalar dilerim Şule abla, sevgiler :)

   Sil
 7. Yıldız Işığıyla Yolculuk kitabını çok merak ettim. :)
  İndirimde olan kitaplar oldukça çarpıcı görünüyor, söylemeden geçemeyeceğim! ^_^
  Keyifli okumalar o halde, kardeşine de selamlar! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı okumadım henüz ama biraz inceledim. Güzel bir kitaba benziyor. Zaten evrenle, uzayla ilgili şeyler ilgimi çektiğinden beğeneceğimi düşünüyorum. Yanılmıyorsam sen de bu konularla ilgilisin. Bir şans verebilirsin belki :) Teşekkür ederiiz :))

   Sil
 8. İndirimi ben de yakaladım ama alacak bir şey bulamadım :(( Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni tek cilt almıştım ben de okunmayı bekliyor :D Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı'da kolay okunan eğlenceli bir kişisel gelişim, hatta diğer kitabına çok benziyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndirime giren kitaplar biraz şansa bağlı. Seninkisi de şanssızlık olmuş biraz. Aslında ben de önceden tek ciltli basımını istiyordum ama ayrı ayrı olması taşıma kolaylığı sağlıyor. Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı'nın ismi ilgimi çekti en çok. İsmi de ne uzunmuş, yazarken zorlandım :D

   Sil