29 Nisan 2018 Pazar

Sizi Hayal Kırıklığına Uğratan 6 Kitap | Pazar 6'lısı


Herkese merhaba :) Nisan ayının da son dönemecindeyiz. Zamanı halatla yakalayıp sağlam bir yere bağlayasım var. Çok çok hızlı! 
Neyse, bu haftanın konusu başlıktan da anlayacağınız üzere 'beni hayal kırıklığına uğratan 6 kitap.' 
Ayrıca nisan temaları için TIK TIK!Kitaplar konusunda hayal kırıklığı denince aklıma direk Ben, Earl ve Ölen Kız geliyor. Herkesin bayıla bayıla okuması üzerine bir heves alıp okumaya başladığım ve atlayarak bile zorla bitirdiğim bir kitap olmuştu. Seveni vardır veya yoktur bilemiyorum. Bildiğim tek şey benim sevmediğim. Ben, Earl ve Ölen Kız kadar olmasa da Marslı da benim için hayal kırıklığı olmuştu. Aslında bu durum kitabın kötü olmasından kaynaklı da değil. Aksine oldukça ilginç bir kurguya sahip, tam bir bilimkurgu kitabı. Ama kitaptaki bilim kısmı kurgu kısmının önüne geçince afallamıştım. Kitaba iki kez başlasam da ikisinde de yarım bıraktım. Bir daha başlar mıyım bilmiyorum çünkü bitiremiyorum. Ama filmini sevmiştim.Aslında kitaba başlarken beklentimin olması biraz saçmaydı. Çünkü kitabı sonuçta Rowling yazmamıştı. Ama orada Harry Potter ismini görünce insan ister istemez beklentiye giriyor. Belki seriden bağımsız düşünülürse ortalama bir kitaptı diyebiliriz. Ama seriyi baz alarak bir değerlendirme yaptığımda kitap benim için ortalamanın altında kalmıştı. Tiyatro metinlerini okumayı sevdiğimden kitabı kısa sürede okumuştum ama. Kitabı beklentisiz okumanızı tavsiye ederim.Bazı okuyucular tarafından serinin tamamı hayal kırıklığı olarak görülebilir belki. Ama Eksik Parça serisinin (veya Mara Dyer serisi) ilk iki kitabını ben çok severek ve ilgiyle okumuştum. Ama son kitap... Tam bir hayal kırıklığıydı! Hatta arka fona hüzünlü bir müzik koyabiliriz yazımın devamında. O denli saçma bulmuştum serinin sonunu. Yine de ilk iki kitap için okunabilecek bir seri bence. Tabi bence diyorum.Zaman yolculuğu benim için kilit konulardan biri. Sözü edildimi ilgimi çekmemesi imkansız olan bir konu. Ama bu seri benim için hayal kırıklığından öteye gidememişti. İşin kötü yanı, gördüğüm duyduğum güzel yorumlara aldanıp serinin tamamını bir anda almamdı. Artık böyle bir hataya düşmüyorum. Hayal kırıklıkları da insana dersler veriyormuş şekil A'da görüldüğü üzere.Büyücülükle ilgili olan yine fantastik ve yine bir Pegasus Yayınları kitabı. Bu yazıyla fark ettim de Pegasus Yayınları'ndan çok fazla hayal kırıklığı yaşamışım. Ah ah! Bu kitabı da güzel yorumlara aldanıp almıştım. Seriye devam etmeyi düşünmüyorum.

Benim hayal kırıklıklarım bu şekildeydi. İçlerinden okuduklarınız veya okumak istedikleriniz varsa buyurun yorumlara. Ayrıca siz de size hayal kırıklığı yaşatan kitapları yazabilirsiniz. Listemde sevdiğiniz kitaplar varsa da üzgünüm :)

Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler :)


4 yorum:

 1. Beni buı güzel yorumlar mahvetti :)
  Ben iki türlü yoruma da karşıyım ne bir kitap yerden yere vurulmalı, ne de pohpohlayıp göklere çıkarılmalı. Bu kitabın türü şudur ben bu türü ve yazarı severim. Bana göre güzeldi diyerek ekleme yapmak mantıklı. Çoğu muhteşem denen aldığım kitap bana hüsran olmuştur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle :) Güzel yorumların kurbanı oldum biraz. Bir kitabı çok sevdiğimde her ne kadar onu tüm dünyaya okutmak istesem de 'ya beğenmezlerse' düşüncesiyle karşımdakilere çok da övmüyorum. Ama sevmediğim kitaplar hakkında bir şey diyemem. Hiç acımadan yerden yere vurabiliyorum o ilk an özellikle :)

   Sil
 2. Harry Potter bende okunmayı bekliyor. Normalde serinin kitabını asla bekletmez hemen okurdum ama yorumları çoğunlukla olumsuz olduğu için biraz gözüm korktu. Tavsiyene uyup beklentisiz okumaya çalışacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece o kitap için de geçerli değil aslında. Beklentisiz başladığım kitapları genelde seviyorum. Ama HP ve Lanetli Çocuk için ayrıca bir beklentisizlik önerebilirim :) İyi okumalar :)

   Sil