27 Nisan 2018 Cuma

Kalp ve Beyin | Çizgi Roman Yorumu


Herkese merhaba :) Geçtiğimiz günlerde şirin mi şirin bir çizgi roman okudum. Tabi kardeşimin vesilesiyle. Normalde pek fazla çizgi roman okumuyorum. Daha doğrusu okuyamıyorum. Çünkü gerçekten pahalılar ve benim de, her ne kadar okumaktan keyif alsam bile, çizgi romanlara karşı özel bir ilgim olmadığından çizgi roman almıyorum. Zaten çizgi romanı geçtim, manga bile okuyamıyorum. Manga fiyatlarına gelen zam da içimde kanayan bir yaradır.Kalp ve Beyin okurken büyük keyif aldığım bir çizgi roman oldu. Aslında yayınevi Pegasus Yayınları olduğundan ve tabi halihazırdaki çizgi roman fiyatlarından dolayı alışverişi kardeşimin üzerine yıkma planları yapıyordum, ki bunda da başarılı oldum. Ama öyle uçuk bir fiyatla da almadık zaten.

Kalp ve Beyin, adından da anlaşılacağı üzere bir adet kalbin ve bir adet beynin aralarında yaşanan çekişmeyi konu ediniyor. Sanırım ben genellikle mantığım yerine duygularımı dinliyorum. Bu kimi zaman yakın vadede güzel sonuçlar doğurmasa da, geneli baz aldığımızda beni pişman etmiyor. Yaşasın kalp! Yaşasın duygular!Gerek çizimleriyle, gerekse diyaloglarıyla beğendiğim bir çizgi roman oldu. Özellikle bu kısım çok hoşuma gitmişti.

Elimde, yani kardeşimin elinde, ikinci cilt de mevcut. Onda da diğer iç organları katılıyormuş olayların içine. Onun için de sabırsızlanıyorum aslında ama ne zamana okuyabilirim bilemiyorum.

Sizce kalp mi, beyin mi? Bence bu soruya cevap vermek için çizgi romanı okumanıza gerek yok pek de fazla. Ama okursanız da keyifli zaman geçirmeniz muhtemel. Neyse, şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler dilerim :)


14 yorum:

 1. Arada okumak lazım böyle şeyler..
  Alıntıladığın bölüm de güzelmiş. Ben kalp ile beyin harmanlanınca güzel olur diye düşünüyorum bu arada.:)

  YanıtlaSil
 2. "Çok mutlu görünüyor" Bazen de kalbi dinlemeli sanki.Sonunda sincap olmayı seçmek olsa da :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok masumdu :) Eğlenerek okuduğum bir çizgi roman oldu zaten.

   Sil
 3. Sosyal medyada paylaşımlarını görmüştüm ben de çok hoşuma gitmişti. Benim kalbim ve beynim genelde aynı düşündüğü için bir seçim durumu olmuyor neyse ki. Ama kişi mutlu olacağı şekilde yaşamalı diye düşündüğümden kalbin sesi dinlenmeli diyebilirim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım benim cevabım da buna benzer olurdu. Ama ucunu açık bıraktım sorunun. Neyse, yorumun için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 4. Yalnızamaozgurde görmüştüm bunu çok güzel ve eğlenceli

  YanıtlaSil
 5. Aslında ben, kalp ve beyni iki ayrı bileşen olarak görmüyorum. Birbirlerini olağanüstü bir şekilde tamamlayan bir yapbozu oluşturuyorlar bence. ^_^
  O sincaplı karikatürü ben de sevdim! :)
  Çok şeker bir yorum olmuş, emeğine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için çok teşekkür ederim. Yapboz konusundaki düşüncene ben de katılıyorum. Sevgiler :)

   Sil
 6. Bu karikatürlere ba yı lı yor ummm :D

  YanıtlaSil
 7. Pegasus'tan ben de çok güzel bir çizgi-roman okudum. Bu hafta üşenmezsem yorumunu bloguma yazacağım.

  Ben beynin tarafını tutuyorum. Mantıkla hareket etme taraftarıyım. Mantığımı dinlediğimde genellikle pişman olmuyorum :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salt mantık değil de, duygularla aklı başında hareket etmek daha hoş bence. Ama tabi kişisel bir soruydu bu. Okuduğun çizgi romanı merak ettim şimdi Şule abla :)

   Sil