17 Mart 2018 Cumartesi

Küçük Bir Sır : Ruh Emiciler Gerçektir


Herkese merhaba muggle dünyası. Ah! Muggle olduğumu kabullenmem cidden uzun zamanımı aldı. Latife yapmıyorum tabi, sadece bilinmez bir zaman diliminden dünyaya fırlatılmış biri gibi hissediyorum. Ah bir de üstüne muggle olmanın sorunları eklenince sonuç pek de hoş olmuyor. Size küçük bir sırrı fısıldayacağım: Ruh emiciler gerçekten de varlar.

Evet, onları gerçek hayatta belirlemek kimi zaman, belki başlarda, zor oluyor. Ama inanın er ya da geç kendilerini ele veriyorlar. Aslında bu türü, yani gerçek hayatta var olan ruh emicileri, şekil değiştirenlere birazcık benzetmek mümkün. Yüzlerine yerleştirdikleri cici gülümsemelerinin onları sakladığına inanıyorlar. Ah, muggle olsak da saf değiliz ya. Anlamıyoruz sanki. Neyse, siz yine de çaktırmayın, onlar kendi kendilerine takılsınlar bir köşede.

Malesef ki bir çoğumuz muggle olduğumuz için - ki aranızda büyücü veya cadı varsa bilemem - asalarımızı kaldırıp 'expecto patronum' diye haykıramıyoruz. Sanırım bir yerlerden asa elde etsek bile bu şekilde haykırmamız soluğu tımarhanede almamıza veya bir şekilde yan çizmek zorunda kalmamıza neden olabilir. O yüzden, aman diyim.

Ne diyorduk? Şimdi, gerçek hayat kurgulardakinden çok farklı malesef ki. Her ne kadar kendi dünyanızı çizmeye çalışsanız da elinde silgiyle bekleyen birileri illa ki çıkıyor. Ama bu yine ne ki? Onların da daha beteri var. Misal, elinde kalemiyle bekleyen bahsini ettiğimiz ruh emiciler. En fenaları onlar aslında. Parazitler gibi çizgilerinizi bozuyorlar.

Ama malesef ki gerçek hayatta kendimizi korumak için yapmamız gereken şey ya kimseyi düşünmeden bağları kesmek, ya da nabza göre şerbet vermek. Ama bence en etkili formül ilki. Çünkü her ne kadar basit bir muggle olsak da şu hayatta, muggle olmak ruh emici olmaktan bin kere yeğdir.

Sizce?

Bence her muggle özeldir :)

Şimdilik hoşçakalın. Her şeye rağmen musmutlu ve sihirli günler dilerim :)Muggle, Harry Potter serisinde büyücülük yetenekleri olmayan kişilere verilen addır. 

12 yorum:

 1. Ne kadar iyi bir benzetme olmuş ☺
  öyle insanlar var ki şeker yüzünün altında cidden ruh emici saklıyor... niye boyleler hiç anlamıyorum. İyi bir insan olmak Varken kaba, ruhsuz, umursamaz, yabani olmak niye yani??
  Allah iyi insanlarla karşılaştırsın. 19 yaşında olmama rağmen şimdiden bıktım insanlardan. Hep aynı tipler. Kendileri mutsuzken başkalarının da mutluluklarını emiyorlar ruh emiciler gibi😕😐

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bazıları saklamıyor bile direk olaya girişip tüm enerjinizi emiyorlar. Sanki sizin mutluluğunuz onların besin kaynağı gibi. Bazıları da var ki - en tehlikelileri - saman altından su yürütüyorlar veya öyle yaptıklarını sanıyorlar. Ama insan bir noktadan sonra deneyim kazandığından daha net görüyor her şeyi.

   Sil
 2. çok tatlıııı yazmışsıın. ruh emiciler var tabiiiiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ekşi bir olayı tatlı bir şekilde yazabildiysem ve beğendiyseniz ne mutlu. Bazen bazı şeylerin küçüklüğünü görmek adına böyle yapmak en iyisi gibi. Yorum için teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Ben de inaniyorum gercek hayatta da olduklarina 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef ki varlar, hem de her köşe başında :D

   Sil
 4. Bence de ilişkiyi kesmek en iyisi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de. Ama bazen yüzsüzlük hat safhada olunca bu durum o kadar da kolay olmuyor.

   Sil
 5. öyle ruh emiciler var ki hatta kurgusal olanları gerçeklerinin eline su bile dökemez :D

  YanıtlaSil
 6. Hahahaha ne güzel benzetme yapmışsınn , inan hiç aklıma gelmezdi ama çok çok haklısınn ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef ki öyle. Yazımı beğenmene sevindim, sevgiler :)

   Sil