25 Şubat 2018 Pazar

Kış Olimpiyatları | Pazar 6'lısı


Herkese merhaba :) Bu ayın temalarını çok sevdiğimi söylemiştim. Bir hayli orijinal temalar. Bu haftanın teması da bir hayli yaratıcı. Bazı spor dallarına uygun kitaplar seçeceğim, yani seçeceğiz. Ben de anlık kararlarla yazımı oluşturacağım. Başlayalım bakalım :)1. Kayakla Atlama: Sıkıldığınız için atlayarak okuduğunuz bir kitap.

Aslına bakarsanız cevap vermekte biraz çekindiğim bir soru oldu bu. Çünkü bazı insanlar kendi sevdikleri kitap sevilmeyince çıldırıyor ve bu kitabın -daha doğrusu komple serinin- çok seveni var. Ama ben sevememiştim. Kitabı okuyalı baya da oluyor. Bu seriden önce de yazarın Araf isimli kitabını okuyup yine sevememiştim. Bana göre Tatlı Bela'dan bir tık daha iyiydi ama yıldızlarımız barışmadı işte yazarla. Serinin tüm kitapları elimde mevcut. Yani ilk üçü sanırım, bilemiyorum. Çünkü sonrasında bir sürü kitap çıktı seriyle ilgili. O yüzden belki yazın bir kez daha şans veririm.Kitaba dair hatırladığım tek şey hiçbir şey olmadığıydı. Atlayarak okumama karşın olaylardan geri kalmadığımı hatırlıyorum. Kitabın sevenleri yazımı okuyorsa da üzgünüm :)2. Kızak: Herhangi bir toplu taşımada okuduğunuz/okumaya uygun bir kitap.

Hikayelerden oluşan akıcı bir kitaptı. Adı gibi tam da yolda okumalık :)3. Kısa Mesafe Sürat Pateni: Bir oturuşta okumalık bir kitap.

Aslında bence tüm Stefan Zweig kitapları -ince olanlar tabi- geçerli olabilir bu madde için. Hem akıcı, hem kısa, hem de dolu kitaplar. Ama bu kitabı insanı merakta bıraktığı için okuma hızınız ekstra artabilir. Okuyun, okutturun :)4. Biatlon*: Hem filmini izlediğiniz hem de kitabını okuduğunuz bir kitap.
(Kayarken bir yandan da hedefleri vurarak zamana karşı yapılan bir yarış.)

Aslında bu madde için seçebileceğim bir sürü kitap vardı. Ama Çizgi Pijamalı Çocuk'un yeri bende apayrı. Laf aramızda filmi daha da bir çarpıcıdır :')5. Curling*: Sizi düşündüren bir kitap.
(Buz üzerinde satranç olarak da adlandırılıyormuş.)

Aslında bu madde için de başka kitaplar seçebilirdim. Ama en son okuduklarımdan olduğu için aklıma ilk gelen kitap Gülün Adı oldu. Her anlamda dolu dolu bir kitap. Orta Çağ'ı okumuyor, yaşıyorsunuz. O yüzden de yavaş ilerlediğim bir kitap olmuştu.6. Serbest Stil Kayak: Bu yazıyı okuyanlara önereceğiniz bir kitap.

Yine son dönemde okuduğum kitaplardan birini seçtim. Çok çok çok güzeldi.


BONUSSS!!Bana kitaplıktan adeta göz kırptı, ne yapabilirdim ki? Okuyun, okutturun :)


Benim listem bu şekilde. Siz de kendi cevaplarınızı yorum olarak bırakabilirsiniz :)
Bu arada unutmadan, ayın sonuna gelmiş olsak da temaların linkini buraya bırakıyorum. Şubat ayı temaları için TIK TIK!

Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler :)
12 yorum:

 1. Sen de erkencisin bakıyorum da :D
  3. kategori için Zweig düşünmüştüm ben de ilk :D Ya sanki Gülün Adı çok ağır bir kitapmış okuyamazmışım gibi hissediyorum :((
  Ellerine sağlık, çok güzel olmuş :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında yazıyı birkaç gün öncesinde boş bir anımda yazıp taslaklara kaydetmiştim :D Gülün Adı biraz ağır doğru, arada hiç okumadığım günler de oldu ama okuduğum için memnunum. Kendini hazır hissettiğin bir anda şans verebilirsin bence :)

   Sil
 2. Demeyi unuttum bak ben de Tatlı Bela serisinden hoşlanmayanlar tarafındayım hem de okumadan :D Yazarın bir başka kitabını okumuştum (adını hiç mi hiç hatırlamıyorum) ve onu baz alarak Tatlı Belayı da sevmeyeceğime kanaat getirmiştim. Önyargı belki ama ne yapayım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence çok da haklısın. Kitabı şu anki aklım ve okuma zevkimle almazdım doğrusu. Tipik kötü görünen iyi çocuk, sert görünen aşık kız konusu. Yalnız ne karışık tanımladım :D Bazen ben de önyargılı oluyorum. Gerçi bazen haklı da çıkıyorum. Boşver o yüzden :)

   Sil
 3. Aynen Zweig okumak fazlasıyla kolay ve akılda kalıcı. Tatlı Bela benim de sevdiğim türde olamdığı için okumadığım bir kitaptı, sayende hiçbir şey kaçırmadığımı gördüm :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık hızımı alamayıp etrafımdaki insanlara da okutuyorum Zweig kitaplarını :D

   Sil
 4. Beyaz Geceler'i ikidir blogunda görüyorum. Kitabı okumam için heveslendiriyorsun beni :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence bunlar birer işaret. Bir an evvel okuyup yorumlamalısın Şule abla :))

   Sil
 5. heeey çok güzel yaaaa ne güzel düşünmüşsün. eco da buz üzerinde satranç haa :) beyaz geceler in yutupta sesli radyo tiyatrosu var çokzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Öneri için de teşekkürler, bakacağım bir ara :)

   Sil
 6. Zweig kitapları benim reading slump kurtarıcım olmuştur hep, kötü günler için saklamakta fayda var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Reading slump için aranan kitaplar bence de :) Ben de stok yapıyorum ama azaldı stoğum iyice :)

   Sil