11 Şubat 2018 Pazar

Begin Again | Film Yorumu


Herkese merhaba :) Çok sevdiğim bir filmin yorumuyla karşınızdayım. Aslında bu film motivasyon vermesi adına kendime verdiğim bir ödüldü. Ve gerçekten de güzel bir ödül oldu :)Dan Mulligan (Mark Ruffalo), New York'un başarılı bir müzik yapım şirketinin kurucusuyken başarılı günlerini geride bırakmıştır. Ailesiyle de sorunlar yaşayan Dan, içki içmek için gittiği bir mekanda kendi yazdığı şarkısını seslendiren Gretta James'i (Keira Knightley) dinler ve çok etkilenir. Ona iş teklifinde bulunur. Bu teklif ikilinin hayatını oldukça değiştirir. Üstelik kayıt yapmak için stüdyoya giden ikiliyi Dan'ın ortağı kabul etmez. İkili kendi imkanları ve keşfedilmemiş başka genç müzisyenlerle beraber New York'un akla gelebilecek her köşesinde kayıt yaparlar. Filmde sevdiğim pek çok sahne vardı. Ama Dan ve Gretta'nın müzik dinleyerek şehri turlaması çok hoştu. O sahneleri ayrıca çok sevdim.Filmin müzikleri de çok güzeldi.
Benim çok sevdiğim bir film oldu. Kafanız mı dolu, kendinizi kötü mü hissediyorsunuz -iyi hissediyorsanız daha da iyi hissedin diye- açın bu filmi izleyin derim. Galiba biraz büyük konuştum ama hepsi sevdiğimden :)

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)
14 yorum:

 1. Aynı yönetmenin aynı tarz filmleri var sing street ve once diye, onlar daha güzel bence. Bu filmde iyiydi 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Once'ın müziklerinden telefonumda varmış ama filmi izlememiştim :)

   Sil
 2. İnsanı mutlu eden, müzik dolu bir film. Ben de çok sevmiştim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle :) Bu ara müziklerine fena saracağım gibi :)

   Sil
 3. ayyy ciciş film ama daha da iyileri var bak, sing street ve hele hele once filmi :)

  YanıtlaSil
 4. Keira'yı severim ama filmde beklediğimi bulamamıştım diye hatırlıyorum :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keira'yı ben de seviyorum. Kadını görünce nedensizce iyi hissediyorum bilemiyorum :D Bence o anki psikolojiye de bağlı bir durum. O an güzel olan filmleri şahane bulabilecek kıvamdaydım şahsen :D

   Sil
 5. Böylesi filmleri listeye alıp, biriktirmek en güzeli. Çünkü gerçekten o dediğin "kafa dolu, can sıkkın" halleri gelince insan neye sarılacağını, nasıl yeniden iyi hissedeceğini bilemiyor. Yani, teşekkürler efenim. Listeye aldım. :)

  YanıtlaSil