28 Ocak 2018 Pazar

Sonuyla Sizi Şaşırtan 6 Kitap | Pazar 6'lısıBir Pazar 6'lısından daha herkese merhaba :) Aslına bakarsanız bu haftanın teması için seçebileceğim 6 kitap çıkacak mı gerçekten ben de merak ediyorum. Hangi kitaplarda şaşırdığımı hatırlayamıyorum bile ama elimize listelerimizi alalım ve anımsamaya koyulalım bakalım :)
Bu arada ayın son haftasında olsak da ocak temaları için TIK TIK!Spoiler vermemek adına olayları deşmeyeceğim tabi ki ama böyle bitmesini hem beklemezdim, hem de istemezdim.
Gerçekten beklemediğim bir sondu. Hatta kitap bitince birkaç dakika etrafa boş boş baktığımı hatırlıyorum.
Kitaba 'ne oluyor' diye başlayıp, 'ne oluyor' diyerek bitirdim. Değişik bir kitaba değişik bir sondu bence. Keşke öyle olmasaydı. Ama böyle bir kitabın öyle bir sonunun olacağını tahmin etmem gerekirdi. Kitabı ilk kez çocukken ödevim olduğu için okumuştum. Ama o zamandan bu zamana belli dönemlerde tekrardan okumaktan zevk aldığım bir kitap oldu ve her okuyuşumda yine de duygulandım. Bir çocuk için istemeyeceği kadar fazla şaşırtıcı bir sondu :')Aslına bakarsanız kitap beni başından itibaren şaşırtmaya başlamıştı. Hatta tüm kitabı şaşkınlık ve ürpertiyle okumuştum.
En sonuna kadar her şeyin çözüme kavuştuğunu, kitaba dair her şeyi bildiğinizi sansanız da sonunda öyle bir şey oluyor ki kalakalıyorsunuz. 
Not: Acıklı bir kitaptı (bence).Beni şaşırtan bu kadar çok kitap olduğunun farkında değildim doğrusu. Sayıları 6 kitabı geçince ben de içlerinden seçmece yaptım ve sonuç budur :)
İçlerinden okuduklarınız, okumak istedikleriniz veya sizleri de şaşırtan kitaplar varsa buyurun yorumlara :)

Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler :)
10 yorum:

 1. Fareler ve İnsanlar'ı ilkokulda okumuştum o yüzden hatırlamıyorum . 1984 mükemmel bir kitaptı sonunu gerçekten bende bu şekilde beklemiyordum . Dönüşüm'ün de sonu sanki bana göre biraz havada kaldı çok düz bitti .Diğerlerini okumadım ama not alacağımm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İtiraf etmek gerekirse, Dönüşüm'ü bitirdiğim ilk anda öylece kalmıştım. Vermek istediği mesajı anlamam kitabı okurken değil de, okuduktan sonra oldu :) Hepsi de önerebileceğim kitaplar, umarım sen de severek okursun :)

   Sil
 2. Ben Bir Gürgen Dalıyım'ı ve 1984'ü hala okumadım ama diğerleri beni de şaşırtmıştı :))

  YanıtlaSil
 3. Fareler ve insanlar bir süre beni de böööyyle bakıtmıştı bitince :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sersemletici etkisi gerçekten varmış demek ki. Yalnız olmamak güzel :))

   Sil
 4. 1984 hepimiz için şaşırtıcı olmuş. En çok yazılan kitap o :-)

  YanıtlaSil
 5. Fareler ve İnsanlar gerçekten biraz tuhaf bitti, Dönüşüm de öyle. :)
  1984 merak ettiğim bir kitap, Hayvan Çiftliği'ni severek okumuştum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1984 ürpertici olsa da etkileyici bir kitap. Bence sen de seveceksin :)

   Sil