18 Ocak 2018 Perşembe

SERİ KİTAPLARI SERİ OKUYORUZ OKUMA ETKİNLİĞİ


Herkese merhaba :)  Hayata Dair Her Şey bloğunun sahibi sevgili Şule abla çok güzel bir etkinlik başlatmış. Etkinliğin detaylarını buradan öğrenebilirsiniz. Ama etkinliği kısaca anlatmam gerekirse, yıl içinde seri kitaplar okuyacağız. Bu konuda pek iddialı değilim açıkçası ama amaç eğlenmek ve okumak olduğu için ben de varım :)
Liste hazırlamak ve yaptığım listelere uymak konusunda bir hayli başarısızım. Hangi kitapları seçeceğimi bile bilmiyorum. Anlık kararlarla oluşturacağım listemi artık. Şule ablanın listesini okumak için TIK TIK!Serinin ilk kitabını yaklaşık iki yıl önce okuyup çok beğenmiştim. Seriye devam etmediysem tek sebebi kitaplarının fiyatlarıdır. Öğrencilik zor.Aynı şekilde, Yüzüklerin Efendisi'nin de ilk kitabını okudum. Serinin devamını getirmek de bayadır aklımda. Bu maratona kısmetmiş demek ki :)Jamie'yi de çok özlemiştim :)Aslında seriye devam edesim hiç yok. Ama kitaplıkta ömür çürütüyorlar. En iyisi okumak o yüzden. Seri bu kadar popüler değilken ilk kitabını okumuştum. Sonra da dizisiyle beraber patlama yaşadı zaten. Popüler olan şeylere karşı olan ön yargım da seriyi okumamı engelledi. Ama içten içe okumak da istiyorum.Serinin ilk kitabını okuyalı gerçekten uzun zaman oldu. Olayların ana hatları dışında da pek bir şey hatırlamıyorum zaten. Ama uzayda geçmesi sebebiyle ilgimi çeken bir seriydi vaktinde. Hoş, hala ilgimi çekiyor :)Aslında bu biraz hileli oldu. Çünkü içlerinden yalnızca Anna ve Fransız Öpücüğü'nü okumamıştım ve onu da zaten halihazırda okuyorum. Hatta kitabı yarıladım bile. Ve Etienteeee! Dedikleri kadar varmış :)Serinin yalnızca ilk kitabı elimde mevcut. Ama bir yerden başlayınca devamı gelir nasılsa.Bu seri de ne zamandır merak ettiklerimden. Kitapları elimde olsa şimdi bile başlarım.İlk kitabı D&R indiriminden almıştım. Ama yazı puntosu düşündüğümden küçükmüş. Cesaret edebilirsem bir ara başlayacağım.


Yayınevinin fiyat politikasını protesto etmem sonucu kitaplarını almayı bırakmam dolayısıyla devamını getiremediğim bir seriydi. Şu fiyat politikası konusunda hala katıyım ama serinin devamını merak ediyorum.Kitaplar elimde mevcut. Canımın istediği bir an devamını getirebilirim serinin .Ama sorun canımın istememesi. Neyse, önümüzde koca bir yıl var. Er ya da geç okumak isterim nasılsa.Atatürk'le ilgili bir şeyler okumak güzel olacak. Bu seriyi de merak ediyorum.İlginç bir şekilde, dizisinden sonra daha merak ettiğim bir seri oldu. Bir ara okumak istiyorum.Sadece son kitap kaldı. Onu da geçen yıl yarım bırakmıştım ama kitaba baştan başlayıp seriyi noktalamak istiyorum.Küçük puntolar ve kalın kitaplar. Göz korkutucu ama kitaplar elimde ve ilgimi çekiyor. Cesaret, cesaret, cesaret.Geçtiğimiz yaz serinin ikinci kitabına başlamıştım aslında ama sıcaklardan okuyamamıştım. Yıl içerisinde belki okurum.Serinin ilk kitabını baya önce okumuştum. Olayları ana hatları dışında unuttum da aslında ama devamını getirirsem hatırlarım diye düşünüyorum.Bones ve Kedicik. Beni gülümsetiyor bu ikili.Bu kitabı da baya merak ediyorum ama ne zamana alıp okuyacağım meçhul. Yıl içinde olmasını umuyorum.Bu seri de çok merak ettiklerimden. Herkes okumuş da bir ben kalmışım gibi hissediyorum.Tamam, aklımı kapaklarıyla çelen bir seri olduğunu kabul ediyorum. Ama güzel değiller mi sanki?Devamı için sabırsızlanıyorum :)


Benim listem bu şekilde uzayıp gidiyor. Aslında bu kadar uzun bir liste hazırlayacağım aklıma gelmemişti. Bu şey gibi oldu biraz, hani tatile giderken bavula 'buda lazım olur neme lazım' diye gerekli gereksiz her şeyi doldurursunuz ya işte aynı onun gibi. Belki yıl içinde içlerinden okuduklarım çıkar. Belki hepsini okurum (!) belli mi olur? 

İçlerinden okuduklarınız veya okumak istedikleriniz varsa yorum bırakabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler :)
18 yorum:

 1. Seri kitapları çok okuduğum söylenemez. Tabii arada okuduklarım yok değil. Sana keyifli okumalar dilerim.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben de son dönemde serilerden pek fazla okumadım. O yüzden de bir dünya yarım serim kaldı ya. Belki bu etkinlikle onları bitiririm. Ayrıca teşekkür ederim, bol okumalı günler dilerim ben de :)

   Sil
 2. Bende Mo'nun gizemi serisini okumuştum. Şu ana okuduğum en iyi bilim kurgu romanlarından birisiydi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında kütüphaneye son gidişimde Mo'nun gizemini gördüm ama Gülün Adı'nı aldığım için -baya kalın- onu almadım. Ama aklımda, öneri için teşekkürler :)

   Sil
 3. Güzel bir yazı olmuş, teşekkürler, benim de içlerinde okuduklarım var okumayı planladıklarım var.
  Bu arada ben de Amin Maalouf kitaplarını tavsiye ederim. Seri olarak :)
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında yazarın kitaplarına sık sık denk geliyorum ama daha önce hiç okumadım. Ama öneri için teşekkür ederim, aklımda bulunacak :)

   Sil
 4. FiÇiPi serisini görünceye kadar kendi listem sandım :D O hariç diğerlerini bende okumak istiyorum.Bunların yarısını okusan ya da bir kaç seri bitirsen bile çok güzel olur :) Hepsini hepsini okuyalım :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ya sorma, dün kütüphaneye gittiğimde Çi ve Pi varken Fi yoktu. Bu nasıl bir şanssızlıktır böyle ama -,- Neyse yine de güzel bir kitapla döndüm eve. Gülün Adı'nı aldım. Anna ve Fransız Öpücüğü biter bitmez başlamayı planlıyorum, ki o da az kaldı zaten.

   Ben de hepsini hepsini okumak istiyorum. Elimde olsa aynı anda okuyacağım :D Bol okumalı günler o zaman :)

   Sil
 5. Elric, Centilmen Piç ve Sissoylu benim de listemde :)

  YanıtlayınSil
 6. Çok güzel seriler var burada. Hem merak ettiklerim hem de okuduklarım. Ben de bir liste hazırlayacağım ve bana da birkaçını hatırlattın okumak istediklerimden. Eline sağlık :).

  YanıtlayınSil
 7. Katıldığın için teşekkürler. Beni çok mutlu ettin :-)

  Ortak çok kitabımız var. Sen okumak istediğim serilere başlamışsın, devamını getirmek kalmış. Hiç duymadığım ve okumadığım seriler de var.

  Umarım bütün listeni hatta fazlasını okuyabilirsin diyeceğim de bunları okusan bile büyük başarı bence:-) Yorumlarını bekliyorum. Keyifli okumalar :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadar uzun bir liste yapacağım aklıma gelmemişti benim de doğrusu. Ama liste yaparkenki kararsızlığıma okumak istediğim bir sürü serinin olduğunu fark etmem eklenince böyle bir yazı çıktı ortaya. Ne kadarını bitirirsem kardır o yüzden :) Bol okumalı günler dilerim ben de :)

   Sil
 8. Güzel bir liste olmuş .Bende katılacağım bu etkinliğe fakat liste yapmak için kafamda tam olarak kitapları belirleyemedim . Belki senden azcık kopya çekerim ama bazı fotoğraflar gözükmüyor :/
  Umarım hepsini okuma şansı bulursun şimdiden güzel okumalar :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fotoğraflar bende gözüküyor ama nedenini bilemedim. Hala aynı mı ki acaba, yoksa anlık bir sorun muydu? Umarım anlıktır, hiç anlamam böyle işlerden :D Neyse, ortak okuyacağımız serilerin olması da güzel. İyi maratonlar! :)

   Sil
 9. Bir sürü kitap ne güzel. Taht oyunlarını bende çok merak ediyorum. Bakalım kim daha fazla okuyacak :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım listenin ne kadarını bitirebileceğim. O anki aç gözlülüğümle dev gibi bir liste hazırlamışım :)

   Sil

Yukarı çık