11 Ocak 2018 Perşembe

Küçük Bir Kesit #1


Genç adam atölyeye girdiklerinden beri tek bir tepki bile vermemişti. Bu durum, genç kızın sabır sınırının çok üstündeydi. Ama yılmaya hiç niyeti yoktu.

''Bazı kelimeler çok güzel. Misal, senin kelimelerin.''  Genç kız sonunda başarmış, genç adamın ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştı. Ama böyle bir ilgiyi ummuyordu. Genç adamın gözleri onu delip geçiyordu.

''Ne? Bakma bana öyle. Kemanından bahsediyorum. Duyduğum tüm kelimelerden çok daha güzel sesi. Aynı, aynı şiir gibi.''

Genç adamın yüzünde muzip bir ifade belirmişti şimdi. Ancak bu ifade o kadar kısa sürede gelip geçmişti ki, genç kız bir an o anın gerçekliğinden şüphe etti. Yalnızca çok dikkatli bakan gözler o ifadeyi yakalayabilirdi. Tıpkı genç kızın gözleri gibi.

''Sonunda. Bir an tek yüz ifadenin çatık kaşlar ve çizgi halinde bir dudak olduğunu düşünmüştüm.''
Sanki mümkünmüş gibi genç adamın kaşları daha da çatılmıştı şimdi. 

''Tamam tamam, kızma hemen. Ben İnci.'' Hiç umudu olmasa da genç kız elini uzatmıştı ama genç adamın dikkati onun üzerinde değildi.

''Elimi havada bırakmayacaksın değil mi?'' Genç adam yavaş yavaş çantasını karıştırmaya devam ediyordu.

''Peki öyle olsun.'' Genç kız eşyalarını toparlamaya hazırlanırken genç adam defter sayfasına yazdığı yazıyı genç kızın önüne bırakır.

Bir fısıltı gibi dökülür genç adamın ismi genç kızın dudaklarından. ''Ozan.''
Genç kızın yüzünü bir anda kocaman bir gülümseme kaplar. 

''Tanıştığımıza memnun oldum Ozan.'' Genç adam bu defa genç kızın uzattığı eli sıkar. Hem de yüzünde beliren bir gülümsemeyle.Başı veya sonu yok biliyorum. Bu yazımı şöyle düşünebilirsiniz, farz edin ki televizyonu açmışsınız ve daha önce hiç izlemediğiniz bir dizinin rastgele bir bölümünü izlemeye başlamışsınız. Bu yazım da öyle olsa olur mu?
Yorumlarınızı eksik etmeyin. Musmutlu, güzel günler :)6 yorum:

 1. böyle yazıları bu başlıkta toplayabilirsiniz aslında. Böylece aklından birbirleriyle alakasız neler geçerse onları yazarsın. Naçizane fikrim:) buarada güzel bir kesitti:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında aynısını ben de düşünmüştüm. Aklın yolu bir :) Bu dediğim gibi bir dizinin bir kesiti gibi. Tamamını yazmaya cesaretim yok aslında ama aklımda yazılı gibi. Yine de böyle küçük kesitler yazabilirim ara ara :) Yorum için teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Kesinlikle devamı gelmeliii! :)

  YanıtlaSil
 3. Seviyorum senin bu başı ve sonu belli olmayan, esrarengiz hikayelerini! Kalemine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında başı ve sonu var. Sadece paylaşılmamış :) Senin de yorumuna sağlık, sevgiler :)

   Sil