7 Ocak 2018 Pazar

Kafkaokur | Ocak 2018


Herkese merhaba :) Kafkaokur okumaya geçtiğimiz ay başladım aslına bakarsanız. Ancak bundan sonra çıkacak sayılarını düzenli olarak takip etmeyi planlıyorum. 
Bu ay işlenen kişiyse Audrey Hepburn'dü. Aslına bakarsanız ismini çok sık duymama rağmen şimdiye kadar hiçbir filmini izlemedim. O yüzden burada onu uzun uzun övecek değilim. Çünkü böylesi hem yapmacık, hem de yersiz olurdu. Ama şu kadarını söyleyebilirim ki, kendisi tarz ve yaydığı hava bakımından beğendiğim bir kadın. O yüzden onunla ilgili bir şeyler okumaktan da keyif aldım.''Bir tarafım belki hep çocuk kaldı.
Ama bir yandan da, erkenden olgunlaştım.
Çünkü genç yaşta acı ve korkuyla tanıştım...''


Dediğim gibi, filmlerini izlemesem de beğendiğim bir insan Audrey Hepburn. Hayatı hakkında bilgi edinmek de zevkliydi. Neşeli pozlarının ve hep gülen gözlerinin altında taşıdığı hüznü öğrenmiş oldum böylece. Hem herkes için bu böyle değil midir? Kimin neler yaşadığını yansıttığı havaya ve izlenimlere göre tam olarak nasıl bilebiliriz ki? Ama yine de gülümsemesi gözlerine ulaşan insanları seviyorum. Audrey Hepburn de bunlardan birisi.Bunun dışında, dergide yer alan bazı yazıları sevmekle beraber bazılarından sıkıldım. Ama genel olarak severek okuduğum bir sayı oldu. Zaten beğendiğim cümlelerin altını da çize çize okudum. Derginin çizimlerini de yine çok sevdim. Dergiyi aldığım gün aynı zamanda kütüphaneye kitap teslimi için gittim. Bir de öğrendim ki, kütüphane binası yakında taşınacakmış. Gerçekten çok üzüldüm. Üstelik nereye taşınacaklarını da öğrenemedim o an. Gümbürtüye gitti konuşma. Umarım yine merkezi bir yere taşınırlar da rahatlıkla gidebilirim.
Neyse, bunlar da birlikte eve döndüğüm kitaplar. Kara Kitap'a biraz biraz başladım ama şu an için beni pek sarmadı malesef ki. Umarım bu durum kitabın çok başında olduğum içindir. Orhan Pamuk, kitaplarını okumak istediğim bir yazardı. Daha okuduğum ilk kitabından hüsrana uğramak istemiyorum. Sunset Park da bayadır kütüphanede alınmayı bekliyordu sanırım. Çünkü her gidişimde raftan bana gülümsüyordu ama bu zamana kısmetmiş almak. Okuyucu yorumları da güzel aslında, bakalım.
İçlerinde okuduklarınız veya okumak istedikleriniz varsa yorum bırakabilirsiniz :)''Nasıl yaşanacağını, kenarda durup izlemeden dünyanın nasıl hem içinde hem dışında olunacağını öğrendim. Bir daha asla ama asla hayattan kaçmayacağım. Aşktan da...''


Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)

4 yorum:

 1. "hep gülen gözlerinin altında taşıdığı hüznü" -bu gibi başka cümleleriniz de vardı yazınızda, insanları öyle güzel tanımlıyorsunuz ki... Sanırım bu sık kitap okumaktan kaynaklanıyor. İnsan kitap okudukça insanları da okumayı öğreniyor.

  Bazen bazı kitaplar göz kırpar, zamanı gelince alırsın ellerinin arasına. :)

  Aralara görsel koyarak paylaşmanız çok güzel, severim yazıyı okurken o cümlelere dair bir şeyler görmeyi. Kafkaokur dergisi bana son zamanlarda hep göz kırpıyor, şimdi de burada kırpmış oldu ama hiç alıp okumadım, bir sonraki sayıyı edinirim belki. :) Kaleminize, enerjinize sağlık!!! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin de yorumunuza sağlık, çok teşekkür ederim :) Bloğa yazı yazmak, içimi dökmek arkadaşlarla dertleşmek gibi benim için. Böyle güzel yorumlar görmek de iyi ki yazıyorum dedirtiyor. Tekrardan teşekkürler, sevgiler :)

   Sil
 2. Audrey Hepburn'ü ben çok beğeniyorum. Bana çok zarif ve güzel geliyor. Birkaç filmini izledim ama kesinlikle daha fazlasını izlemek istiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok zarif buluyorum ama filmlerini izlemedim. Merak ediyorum :)

   Sil