9 Ocak 2018 Salı

GERİYE BAKIŞ 2017 (MİMLENDİM!)


Herkese merhaba :) Sevgili Periodic Library beni bu güzel mime davet etmiş de ben yapmaz mıyım hiç :) Neyse, geçtiğimiz yıla dönüp bakmak benim için de güzel olacak. Haydi bakalım başlayalım.


Okunulan Kitap Sayısı: 73

Aslında 73 gayet de iyi bir rakam benim için ama benim takıldığım nokta, her yıl okuma anlamında sayı bakımından düşüş yaşamam. Buna rağmen yıl içinde okuduğum çoğu kitabı beğendim. Üstelik bu yıl Türk edebiyatına biraz daha yöneldim. Darısı bu yılın başına diyelim.İzlenilen Dizi Sayısı: 2

Buna da şükür diyelim. Önceden daha çok dizi izlerdim aslında. Ama artık başladığım dizilerin de devamını getiremiyorum. Zaten dizi ihtiyacımı bir arkadaşım çok güzel karşılıyor. İzlediğim diziler de Shadowhunters (2.sezon) ve Fi oldu.


İzlenilen Film Sayısı: 50

Az dizi izlememe rağmen baya film izlemişim. Zaten dizilerden ziyade film izlemeyi tercih ediyorum.Blogta Paylaşılan Yazı Sayısı: 203

Aman maşallah diyelim. Cidden ne yapmışım böyle hiç bilmiyorum :)


Instagramda Paylaşılan Fotoğraf Sayısı: 103

Instagramda bu kadar aktif olduğumu ben de bilmiyordum açıkçası. Hatta bu rakama şaşırdım bile. Çünkü Ekim ayından itibaren ayda 1-2 fotoğraf anca paylaşıyordum. Sadece son dönemde paylaşımlarım biraz aktifleşti. Tamam baya aktifleşti ama elimdeki fotoğrafları paylaşıyorum.


Benim geriye bakışım bu şekildeydi. Beni de şaşırtan sonuçlara ulaştım böylece. Sanırım çoğu kişi mime davet edilmiş. Ben de katılmak isteyen herkesi davet ediyorum o zaman.
Bir de son bir şey daha. Bunu neden söylüyorum bilmiyorum ama bugün benim doğum günüm. Olur da günüm kötü geçerse, bloğuma sığınıp her şeyi unutabilirim belki. 

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)
12 yorum:

 1. Nice güzel senelere :)

  YanıtlaSil
 2. Doğum günün kutlu olsunn :)

  YanıtlaSil
 3. Nice güzel yaşlara İlkaycım :)

  YanıtlaSil
 4. Öncelikle yaptığın için çok teşekkürler İlkay :))
  73 aslında bana iyi bir sayı gibi göründü ama tabii ki geçmiş yıllarla karşılaştırınca düşüş varsa üzücü olabilir biraz. Yine de niceliğe değil niteliğe bakmak gerek. Yıl boyunca birbirinden güzel kitaplar okuduğuna biz takipçilerin şahidiz :)) Bu yıl sayıyı da arttırıp telafi edersin :)
  Dizi sayısı ise beni şaşırttı bayağı. Nasıl 2 dizi ya? :D Dizi izlemeden yaşayamayan biri olarak hayal edemedim :D Blog yazı sayına ise tü tü tü maşallah, nazar değmez inşallah diyorum :D
  Vee mutlu yıllar, iyi ki doğmuşsun!:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek. Böyle mimlere, etkinliklere bayılıyorum :D Rakam olarak iyi olsa da - hedefimi geçsem de - önceki yıllara göre düşüş yaşamışım. Gerçi artık her yıl okuma anlamında düşüş yaşıyorum :'( Ama dediğin gibi nitelik önemli. Tek avuntum bu :)

   Basbayağı 2 dizi :D Ama pek çok diziden haberdarım desem :)

   Veee son olarak ben de çok teşekkür ediyorum sevgili Periodic Library. Hep birlikte, bol bloglamalı nice senelere diyelim. Öpücükler :))

   Sil
 5. Yazını geç okuduğum için doğum gününü bir gün gecikmeyle kutlayacağım. İyi ki doğmuşsun. Nice mutlu ve güzel seneler yaşarsın inşallah :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Şule ablacım. Ben de anca cevap yazabiliyorum olsun :)

   Sil
 6. Biraz geç oldu ama doğum günün kutlu olsun!
  Filmi ben de diziye tercih ediyorum genelde. :)
  Emeğine sağlık, çok hoş bir mim yazısı olmuş! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Ayrıca yazımı beğenmene de çok sevindim, sevgiler :)

   Sil