6 Ocak 2018 Cumartesi

Favoriler | Aralık 2017


Herkese merhaba :) Gecikmiş bir yazı olsa da - bir yıl kadar - sonunda yazmaya fırsat bulabildim favorilerimi. Evet yaptığım espri çok soğuktu farkındayım ama bunu yapmasaydım içimde kalacaktı :) 
Soğuk demişken, sizce de havalar mevsim normallerinin üzerinde değil mi? En azından İzmir için konuşuyorum. Son günlerde biraz daha serin gibi oluyor, özellikle akşamları. Ama sanki geçtiğimiz yıllarda havalar bu zamanlar daha soğuk oluyordu gibime geliyor. Yine de bu durumdan şikayetçi değilim. Üşümeyi sevmiyorum çünkü.Geçtiğimiz ay 4 kitap okumayı başararak kendimi de şaşırttım. Çünkü okul sınavları, dershane derken baya yoğundum. Ama bu kitap okumama engel olmamış. Güzeell :)

Bir de geçtiğimiz ay Beyaz Geceler'i tekrardan okudum. Karamsar havasına rağmen beni mutlu etmeyi başaran bir kitap Beyaz Geceler. Ama bu sefer mutlu hissedeceğime üzgün hissettim kitabı okurken. Sanırım ruh halimden kaynaklı bu durum. Neyse..

Ayın favori kitabı da Fahrenheit 451 ( TIK TIK ) Ayrıca Kafkaokur dergisinin Aralık sayısını ( TIK TIK ) ve arkadaşımdan alarak Mart - Nisan sayısını okudum. ( TIK TIK! )
Favorim de Mart - Nisan sayısı oldu. Didem Madak konulu olması da bu durumun en büyük etkeni.

Bunun dışında bu ay izlediğim filmleri genel olarak beğendim. Ama içlerinden favorim Seven Pounds ( TIK TIK! ) oldu.

Ayrıca 2017 yılının favori kitaplarına buradan ve favori filmlerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da şarkılarımız olsun. Musmutlu, güzel günler :)
4 yorum:

 1. Haha, esprine bayıldım! ^_^
  Sınavlarına rağmen 4 kitap okuman bence de çok güzel. :) Beyaz Geceler'in bu sefer mutlu etmek yerine seni üzmesi, dediğin gibi ruh halinden kaynaklanıyordur. Ruh hali gerçekten bayağı etki ediyor.
  Yine severek okuduğum bir favoriler yazısı oldu. ^_^ Kalemine sağlık!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Espriyi - esprimsiyi - sevmene sevindim :D Beyaz Geceler'i arkadaşıma verdim sonrasında. O da ağlamaklıydı okurken. Sevdiğim kitapları herkese okutmaya çalışmak gibi huylarım var :D Yorum için teşekkürler, sevgiler :)

   Sil
 2. Havalar bu sene soğumadı gitti. Adana'da güneşli güzel bir hava vardı bugün. Üşümekten hiç hoşlanmadığım için şikayet etmiyorum ama umarım yazın kuraklığının habercisi değildir bu durum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyin olduğu gibi doğanın da dengesi alt üst oldu insanlar sayesinde. Umarım dediğiniz gibi kuraklık kapıda değildir.

   Sil