31 Aralık 2017 Pazar

2017'nin Ardından


Biten bir yılın ardından herkese merhaba :) Öyle böyle koca bir yıl daha geçti. Gerçekten şaka gibi. 2017 yılını hiç sevemediğimi size söylemiştim. Umarım gelen gideni aratmaz da 2018 güzel bir yıl olur. Benim için stresli bir yıl olacak gibi ya neyse bakacağız artık. Hem zaman geçip gitmiyor mu? Bir de bakmışız ki hoooppp 2019 gelmiş. 

2017 yılı bloğu en aktif kullandığım yıl olmuş. Bloğumu 2014 yılının kasım veya aralık ayında açmıştım yanılmıyorsam ama blog yazmaya dair hiçbir şey bilmediğimden ilk yazımı Mart 2015'te yayınlamıştım. Ve her geçen yıl biraz daha fazla yayın paylaşmışım blogta. 2018 de bol yazılı geçsin diyelim madem :)

Bu yıl ayrıca 'kişisel' başlığı altında aklıma esen konularda yazdığım yazıları ve çeşitli şairlerden beğendiğim şiirleri de paylaştım. Umarım kendimi haddinden fazla kaptırıp sizi sıkmamışımdır. Ama ne yapayım? Burası benim 'kağıttan dünyam' değil mi? Sanırım blog yazmaktan asla bıkmayacağım. Yaşasın blog yazmak! :)

Bütün bunların yanında önceki yıllara oranla sayı olarak az kitap okusam da, gerçekten beğendiğim kitapları okumuşum bu yıl. Bu da beni ayrıca memnun etti tabi ki. Yılı 73 kitapla kapattım diyebilirim. Tabii gece yarısına kadar okuduğum kitabı bitirirsem bu sayı 74 olur. Ama biter mi emin değilim. Neyse..

Bu yıl ayrıca güzel filmler de izledim. Toplamda 50 film izlemişim. Zaten çoğunun yorumunu da bloğuma yazdım. Yeni yılın ilk yarısında çok fazla film izleyebileceğimi düşünmüyorum ama şu sınav dönemini atlattıktan sonra beni tutan bir şey de kalmayacak ortada. 

Bu yıl pek fazla dizi izlemedim ama bu konuda bir arkadaşım hiç eksiklik hissettirmedi bana. İzlediğim izlemediğim her diziden haberdarım onun sayesinde. Teşekkürler :)
Ama adamakıllı izlediğim tek dizi Fi oldu benim. O dizi hakkında da bir yazı yazmıştım zaten bloğa. TIK TIK! Ama ikinci sezona da başladıktan sonra düşüncelerim netleşti. Türk dizilerinden bir tık daha başarılı bulsam da (en azından ilk sezonu) bana göre ortalama bir dizi. O ortalama halini de senaryo veya oyuncularına değil, görüntü yönetmenine borçlu zaten. Ama burada atıp tuttuğuma bakmayın şimdi, dizinin yorumunu diziyi ilk izlediğimde sıcağı sıcağına yaptığım için baya yücelterek yapmış olabilirim. Şu anki yorumlarım daha net, bilginize. Ama yine de diziye devam edeceğim.
Bunun dışında yazın başında Blindspot'u izlemeye başlamıştım. Dizinin ilk sezonunu izledim ve beğendim de ama ayrıca bir yorum yazısı girmemişim bloğa nedense. Olsun, şimdi öneriyorum ya :)

Ayrıca ben her yıl kitap yorumlarımı (izlediğim dizi ve film isimlerini) yazdığım bir günlük tutuyorum. Bazen aynı kitabın yorumunu farklı zamanlarda yapmak bana da kendi düşüncelerimin  değişimini gösteriyor. Hem kitap hakkında sonrasında hatırlamak istediğim şeyleri kaydetmiş oluyorum böylece. 2018 yılında 5. kitap günceme başlayacağım bakalım. 

Bir de bu yıl biraz daha olgunlaştığımı, belki biraz da tasasızlaştığımı düşünüyorum. Ama bu tasasızlık beni normal bir insanın tasalanma dozajına indirdi. Zira her şeyi kafaya takabilecek yapıda biriydim. Sanırım artık daha 'amaannn' modunda takılıyorum. Hangisi daha iyi bilemiyorum ama sanırım en iyisi her şeyin orta kararda kalması. 

2017 size neler getirdi veya sizden neler götürdü, nasıl geçti bilemiyorum ama önemli olan geçip gitmesi. Benim için güzel bir yıl değildi 2017. Mutlu olduğum günlerin sayısı mutsuz olduğum günlerin sayısını karşılamıyordu malesef. Ama diyorum ya şimdilerde 'amaann' modunda olduğumdan daha bir rahatım. Umarım 2018'de her şey gönlünüzce olur. 

Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, çok güzel geçecek bir yıl dilerim. Kucak dolusu sevgiler :)
14 yorum:

 1. Umarım güzel bir yıl geçirirsiniz:).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım :) İyi dileğiniz için teşekkürler. Musmutlu bir yıl dilerim :)

   Sil
 2. 2017 serüvenini okumak çok keyifliydi eline sağlık :) Umarım 2018 daha güzel olur.Mutlu yıllar dilerim İlkaycım ** :)

  YanıtlayınSil
 3. Benim bu yılım güzeldi ama yeni yıldan beklentim daha büyük. Beni hayal kırıklığına uğratmamasını umuyorum. Umarım 2018 hepimiz için çok güzel bir yıl olur. İyi seneler :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha güzel geçer inşallah :) Mutlu yıllar, sevgiler :)

   Sil
 4. Avuç dolusu benden sevgiler :-

  YanıtlayınSil
 5. Kitap, film ve dizi günceleri ayrı güzel oluyor, değil mi? :)
  Ve sıkmak mı? Asla. Şiir ve kişisel paylaşımlar gayet de çok hoş oluyor. ^_^
  2017'yi, benim için de çok iyi geçmese de her şeye rağmen seviyorum. Umarım 2018 daha huzurlu ve mutlu geçer. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu yazıyı yazdıktan sonra hepsini bir yere topladım güncelerin de baya duygulandım nedense :D Ayrıca yazılarımı beğenmene çok sevindim. Yorumlarını eksik etme. Ben de senin yorumlarını okumaya bayılıyorum. Sevgiler, musmutlu seneler :)

   Sil
 6. Kişisel başlığında yazdığın yazıları severek okuyorum. Kaygıyı normal seviyeye düşürdüysen sorun yok demektir. Sanırım ben kaygıyı yok ettim, işte bu biraz kötü oluyor :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Önemsiz kişi veya olayları gereğinden fazla kafaya takmamak gerek. Aslında önemsiz olan hiçbir şeyi kafaya takmamak gerek. İşte bunun farkına vardım diyelim :D Yazılarımı beğenmene çok sevindim. Sevgiler :)

   Sil
 7. 73 kitap ve 50 film, harika rakamlar bence :)) 2018 daha iyi olacak, düşünelim, olsun :))

  YanıtlayınSil

Yukarı çık