21 Aralık 2017 Perşembe

2017'de Okuduğum Favori 10 Kitap


Herkese merhaba :) Aslına bakarsanız aralık ayının sonuna geldiğimizin farkında değildim. Takvime bakmam beni şaşkına çevirdi. Ayın bitmesini geçtim, yılın bitmesi bana hala garip ve çabuk gerçekleşmiş gibi geliyor. Sanki bir zaman makinesinin içinde seyahat etmişiz gibi değil mi sizce de? Çok çok çoook hızlı bitti yıl sanki. Ama zaten bitsin de. 2017 yılı benim için hiç ama hiç güzel bir yıl değildi. 2018 neler getirir bilemiyorum ama sıkıldım bu yıldan. Neyse onu bunu bırakıp favori kitaplarımıza göz atalım bakalım. 
Öncelikle, kitapları okuduğum zamana göre sıraladım yani beğeni durumumla hiçbir alakası yok bu sıralamanın. Ayrıca içlerinden okuduklarınız veya okumak istedikleriniz varsa yorum olarak bırakabilirsiniz de.

Bunun dışında biraz da okuma anlamında gerçekleştirip gerçekleştiremediğim hedeflerime değinelim. Geçen yıl da, bu yıl da okuma hedefimi geçeceğimi düşünerek, hatta bunu bilerek, 50 kitap bitirmek gibi bir hedef koydum kendime. Tabi bu alt limitti benim için. Bu yıl içinde toplamda 71 kitap bitirmişim. Bu rakam yıl sonuna kadar, eğer yarım kitaplarımı bitirebilirsem, birkaç kitap daha eklenerek oynama yapabilir ama çok da bir şey beklemiyorum artık. Okuma hedefimi gerçekleştirsem de her yıl bir önceki yıla oranla daha az kitap okuyarak yılı bitirmek beni biraz üzüyor açıkçası. Umarım 2018 her anlamda daha güzel bir yıl olur.

Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler :)
14 yorum:

 1. İyi okumuşsun bence ya üzülme bak bana yıllardır kitap okuyamıyorum :DD yirmi kitap bile okumadım bu yıl ve son dört sene de en fazla kitap okuduğum sene de bu seneydi :DD Çok güzel kitaplar okumuşsun Çalıkuşu dışındakileri okumadım ama hepsi okuma listemde çalıkuşu ise en sevdiğim kitaplardan biri. Umarım bu yıl bol bol kitap okuruz^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım önemli olan okunan kitap sayısından çok, beğeneceğimiz kitapları okuyabilmek. Bu yıl diğer yıllara göre az sayıda okusam da çok beğendiğim kitapları da okudum. Sanırım bu da bardağın dolu tarafı :) Yorumunuz için teşekkürler. Musmutlu, bol kitaplı ve yepyeni bir yıl dilerim :)

   Sil
 2. Fahrenheit 451'i okumadım bunlardan. Diğerleri güzel kitaplar. Bu yıl için iyi okumuşsun. 2018 beraberinde sana yeni güzellikler getirsin. Hayallerin gerçek olsun. Mutlulukların da daim olsun. Bir de bol okumalı bir yıl olsun senin için:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım yeni yıl güzellikler getirir herkese. Buna ihtiyacım var çünkü. Sevgiler :)

   Sil
 3. Hepsi de çok güzel kitaplar gerçekten. Puslu Kıtalar Atlasını çok duyuyorum. Bir gün okumak nasip olur İnşallah. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Puslu Kıtalar Atlası bana Marquez kitaplarını anımsattı. Böyle masalsı bir dili var kitabın. Umarım en yakın süreçte okuyabilirsiniz :)

   Sil
 4. Ben 50'yi zor geçtim ,senin hedef tutmuş hatta geçmiş ne güzel :) Umarım önümüzdeki yıl sana güzel şeyler getirir**

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım, teşekkürler güzel yorumun ve dileğin için :)

   Sil
 5. 71 kitap gayet güzel bir sayı bence, sınav yılın olduğunu da düşünürsek :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında 2018 sınav yılı kapsamına daha çok girecek gibi. Hedefim 20 kitap mı olsa ne olsa :D

   Sil
 6. Gayet iyi kapatmışsın yılı, hiç canını sıkmana gerek yok. ^_^ Ayrıca favori kitapların da çok güzel görünüyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsini gönül rahatlığıyla öneriyorum. Okundu onaylandı :)

   Sil
 7. Listendeki kitaplardan 5'ini okumuşum 5'ini okumamışım. Okumadıklarımın hepsini okumak istiyorum.

  Haftaya Pazar 6'lısının konusu buydu. Erken yazmasaydı o gün yazardın. Ben henüz hangi kitapları seçeceğimi bilmiyorum. O gün geldiğinde karar veririm.

  2018 senin için daha güzel ve daha çok okumalı geçer umarım. Sevgiler canım :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz daha sabretseydim yarın yayınlayacaktım yazıyı doğru ama olsun :) Karar vermek zor olabiliyor. Ben de yıl içinde gerçekten beğendiğim kitapları okumuşum. Ama listemi de içime sinerek oluşturdum. Umarım 2018 musmutlu ve bol kitaplı geçer. Sevgiler :)

   Sil