5 Kasım 2017 Pazar

Sonbaharı Çağrıştıran 6 Kitap | Pazar 6'lısı


Herkese merhaba :) Pazar günlerinin vazgeçilmezi Pazar 6'lıları geri döndü. Ayrıca Kasım temalarına bayıldım. Periodic Library'nin şu yazısından siz de ayın temalarını öğrenebilirsiniz. Bu haftanın konusuysa 'sonbaharı çağrıştıran 6 kitap.' Kafamda yazıma hangi kitapları ekleyeceğime dair tam olarak bir şeyler yok. Bakalım bakalım hangi kitaplar gözüme çarpacak, ben de merak ediyorum :)

Gerek renk tonları, gerek kapaklarındaki figürler, gerekse isimleri bana sonbaharı çağrıştırıyor bu kitapların. Ama en önemlisi de verdikleri his. Bazı kitaplar bazı mevsimlere tam olarak uyar benim için. Yani o hissiyatı verir. Bu kitaplar da ideal sonbahar kitapları bana göre. Veya kitapları ilk okuduğum tarihler sonbahar aylarındaysa o yüzden de böyle bir hisse kapılmış olabilirim, bilemiyorum ama siz yine de okuyun, okutturun. 

Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler :)

16 yorum:

 1. Hepsi de güz renginde kitaplar...
  Ölü Ozanlar DErneği filmini izlemiştim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ölü Ozanlar Derneği'ni ilk kez çocukken sınavım için okumuş ve sonrasında belli dönemlerde tekrar tekrar okumuştum. Hatta kitabın sayfaları bile sararmış artık :) Yani filmini sevdiyseniz kitabını da öneririm.

   Sil
 2. Kitaplardan sadece ikisini okudum ama kapak olarak hepsi bence bu temaya fazlasıyla uygun :). Güzel seçimler olmuş :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiimm :) Toprak tonlarını sonbahara çok yakıştırıyorum ^^

   Sil
 3. Ne güzel anlatmışsınız. Kapak resimleri kesinlikle tam Kasım ayını anlatır nitelikte. Yaprak Fırtınasını merak ettim bulursam bakacağım mutlaka😊🍁🍂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim :) Aslında daha önce Marquez okumadıysanız yazarın kitaplarını okumak için Yaprak Fırtınası'nın ideal bir kitap olacağını söyleyemem. Çünkü farklı bir üslubu var Marquez'in. Yazardan ilk kez bir şeyler okuyacaksanız Kırmızı Pazartesi önerimdir. Ben de onunla başlayıp ardını getirmiştim çünkü. Ama daha önce okuduysanız fark etmez tabi ki :)

   Sil
 4. Kitap kapakları sonbaharı hatırlatıyor gerçekten de. Ama en çok da Yaprak Fırtınası.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen aynen. İsmi, kapağı, sırt ve arka kısmının rengi. Sonbahar için ideal :)

   Sil
 5. Benimde aklımda dönüşüm kitabını okumak var :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dönüşüm'ü sevmiştim ben. Umarım siz de seversiniz, iyi okumalar :)

   Sil
 6. Güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 7. İçlerinden sadece Uğultulu Tepeler ile Fareler ve İnsanlar'ı okumuşum :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olsun, zamanla liste tamamlanır :) Zaten en sevdiklerimden okumuşsun :D

   Sil
 8. Renkleri sonbaharı çağrıştırıyor canım ☺️ Güzel kitaplara benziyorlar . Okumak da nasip olur inşallah. Kocaman sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle birkaç tanesi çok sevdiğim kitaplardan. Umarım siz de en kısa sürede beğenerek okursunuz :)

   Sil