4 Kasım 2017 Cumartesi

Favoriler | Ekim 2017


Herkese merhaba :) Kasımla beraber havalarda fazlasıyla soğumadı mı? Donuyorummm. En sevdiğim iki ay ekim ve kasım. Ama bu yıl onları sevmiyorum, sevemiyorum. Fazlasıyla yoğun ve bezginim. Sanırım bir ara moda olan şu tükenmişlik sendromunu ben de yaşıyorum ama benim buraları terk etmek gibi bir seçeneğim yok malesef. O yüzden el mecbur bu günlerde geçecek. Neyse karamsarlığa, darlanmaya lüzum yok. Biz en iyisi ayın favorilerine geçelim. Zaten okuma anlamında dolu bir ay da yaşamadım.Okuduğum iki kitabı da ortalamanın bir tık üstünde beğendim ama bayılmadım da. 
Onun dışında bu ay bir sürü kısa film izledim. Ancak içlerinden iki tanesi gerçekten dolu dolu ve sevdiğim kısa filmler oldular.
Ayrıca yine bir klasik olarak geriden gelip Titanik'i izledim. Beni yuhalamayacaksanız bayılmadığımı da söylemeliyim. Ama severek izledim ve beğendim. Ama bayılmadım. Ama ama ama...İçlerinde önceden de bildiğim, dinlediğim ancak ekim ayında cıfkını çıkardığım şarkılar var. Bazılarını muhtemelen siz de biliyorsunuzdur ama bir daha dinleyin, çünkü çok güzeller :)

Bir de tam da bugün güzel bir söze rastgeldim. Biraz tuhaf ama anlamlı bir söz bence. Tabi bakış açısına bağlı. Neyse söz şöyle:


''Eğer mutlu olmak istiyorsan dünyayı bir tımarhane olarak gör, kendini de başhekim.''


 Sizce nasıl? Ayrıca sizin ayınız nasıl geçti? Yorum olarak bırakabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)

14 yorum:

 1. Çok güzel yazmışsınız.Çok güzel de öneriler de vermişsiniz. Ve son olarak kesinlikle insan kendi çıkmazlarının doktorudur :) Ayrıca Kelebeğin Keşif Etkinliğinden geldim ben de. Sayfanızı severek takibe aldım. Bende sayfama beklerim. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Ben de bloğunuzu ziyaret ediyorum hemen :)

   Sil
 2. Bu aylar beni de yıldırdı ama sıcaklar sonunda gittiği için mutluyum. Titanik'i ben de bu yaşlarda izleseydim çok çok hayranı olmazdım ama ben filmi 9 yaşında filan izlemiştim ve her gün izlemezsem ağlıyordum hatırlıyorum :D Müziğini duyunca da ağladım bir dönem hep. Garip bir çocuktum, evet :D Sınavlar sağ bırakırsa bu aydan okuma anlamında beklentim büyük, bakalım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı beklenti bende de var ya bakalım. Şu aralar halime gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum da. Amaann neyse :D Titanik'in müziğini önceden de severdim, şimdi de seviyorum. Bilmiyorum, garip bir his veriyor gerçekten. Çocukken daha bir duygusal olunduğundan normal olabilir bence tepkilerin :) Güzel ve dolu olu bir kasım dilerim. Sevgiler :)

   Sil
 3. Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer'i keyifle okumuştum. Hatta bir sürü cümleyi not aldığımı hatırlıyorum.

  Sonbahar zaten en çok uzun yürüyüşler ve kitap&film keyfi için güzel bence. Biz de bol bol izleyelim ve okuyalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer'deki bazı kısımlar beni de etkilemişti. Sonbaharı sevme nedenim de tam olarak bu sanırım. En sevdiğim aktiviteleri yapmak için ideal mevsim olması :)

   Sil
 4. I will always love you'yu görünce nedensiz bir söyleme isteği :):).

  YanıtlaSil
 5. Harikasın... Resimler... Ve Amelie Soundtrack ne ilginç tesadüf ve uyum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize gerçekten çok sevindim. Yorum için teşekkürler, sevgiler :)

   Sil
 6. Lindsey Stirling mi??? Bayılırım! ^_^ Titanik hoş filmdir, ben de çocukken izlemiştim. :) Ve kısa filmler mi? Çok güzel bir ay geçirmişsin, emeğine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında o kadar da güzel bir ay değildi benim için ama ne diyelim, geçti gitti işte :) Alexander Rybak'la filizlenen keman aşkım Lindsey Stirling'le acayip bir boyuta ulaşmıştı. Keman çalamayıp kemana bu denli tutkun biri olarak tarihe geçebilirim :D Ayrıca yorum için teşekkürler :)

   Sil
 7. ''Eğer mutlu olmak istiyorsan dünyayı bir tımarhane olarak gör, kendini de başhekim.'' sözüne bayıldım. Hayat mottom yapabilirim :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım ben yaptım bile :) Ve her geçen gün doğruluğuna olan inancım artıyor.

   Sil