29 Ekim 2017 Pazar

Kütüphane Güncesi #7 | 2017


Herkese merhaba :)  Bugün benim için gerçekten yorucu bir gündü. Öncelikle kitapların iadesi için kütüphaneye gittim. İşin üzücü yanı aldığım üç kitabın yalnız birini okumuş olmam. Ama diğer iki kitap bu aralar içinde bulunduğum ruh haline biraz uymuyordu sanırım. Dolayısıyla, ne yalan söyleyeyim, elim pek gitmedi onları okumaya. Belki ileride okurum.

Bu seferki ziyaretimde bir önceki kütüphane güncesi yazımda (TIK TIK) bahsettiğim ödevim olacak kitapları aldım. Bir de bu sefer kitaplar konusunda gerçekten şanslıydım. Daha önce kütüphanede arayıp da bulamadığım yazarların kitaplarını da buldum. Elif Şafak da bunlardan biri.

Daha önce hiç Elif Şafak'tan bir şeyler okumadım. Ama kitaplarını okumayı uzun süredir istediğim bir yazardı. Ama onun kalemiyle tanışmak için ideal bir kitap mı seçtim şüpheliyim. Yine de beğenecek gibi hissediyorum. Bugün biraz başladım bile.

Aynı şekilde Sait Faik de merak ettiğim bir yazar. Öykü kitaplarını çabucak bitirmeyi umuyorum. Zaten bu ay yine okuma anlamında baya kötü geçti. Kasımdan da pek umutlu olduğumu söyleyemeyeceğim. 2017 okuma hedefimi geçtiğim için kendimi avutuyorum biraz biraz.

Bahsettiğim kitaplardan ve yazarlardan okuduklarınız veya okumak istedikleriniz varsa yorum bırakabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı, musmutlu günler :)
12 yorum:

 1. Elif Şafak’ı ben de hiç okumadım ama bir arkadaşım bu kitabın iyi olduğunu söylemişti normalde yazarı sevmediği halde. Bakalım sen ne düşüneceksin 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında yazarın Siyah Süt isimli kitabını alacaktım ama içeriği pek ilgimi çekmedi o an. Bit Palas'ın da yalnızca ilk sayfasını ayaküstü okuyup çok sevdim. O yüzden onu aldım ama hafta boyunca hiç kitap okuyamadım. Kendimi haftasonuna saklıyorum bakalım :)

   Sil
 2. Son kuşları beğenmiştim ben. Elif Şafak'ın bu kitabını okumadım. Keyifli okumalar dilerim.

  YanıtlaSil
 3. arada ne yazık ki vakit bulamayıp benimde kütüphaneye okumadan götürdüğüm oluyor kitapları ne yazık ki. kötü bir durum bazen süreleri filan uzatıyorum ama yine yetişmediği oluyor. :( Elif şafak aşk bir ara çok popüler oldu herkesin dilindeydi ben böyl herkes aşırı fanatik olunca ister istemez o kitaptan ve yazardan ister istemez soğuyorum o gün bugündür elif şafak hiç okuyasım gelmez ama bu da bir önyargı galiba. sait faik'in eserlerini bende merak ediyorum ama bir türlü sıra gelmiyor ki. :( güzel bir kütüphane güncesi olmuş kütüphane maceralarının devamını bekliyoruz. sevgiyle kal :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O ön yargı bende de oluyor malesef. Elif Şafak'a karşı da böyle bir ön yargım vardı aslında ama aynı zamanda okumak da istiyordum. Vakit bulamadığımdan kitabı pek okuyamadım ama umutluyum :) Yazımı beğenmene çok sevindim. Sevgiler :)

   Sil
 4. Sait Faik'i severim ben de, Elif Şafak'tan da iki kitap okumuştum uzun zaman önce :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de fırsat bulup bir başlayabilsem.. Pooff! -,-

   Sil
 5. Bit Palas Şafak'ın sevdiğim kitaplarından biridir , Sait Faik için söylenecek tek bir şey yok , iyi yazmış keyifle okumanı dilerim . Bir de not: belki daha önce yazmışımdır ama bu kütüphane yazılarına bayılıyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yorumları okumaya bayılıyorum ki. Beğenmenize de çok sevindim. Sevgiler :)

   Sil
 6. Sait Faik'in öyküleri güzel ama benim tarzım değil. Ben olay öykülerini seviyorum, sonu bir yerlere bağlanan öyküleri. Sait Faik durum öyküsü yazıyor.

  Elif Şafak'ın bu kitabını severim. Umarım sen de seversin. Yazardan Aşk, Baba ve Piç, İskender kitaplarını da öneririm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben de durum hikayelerinden ziyade olay hikayelerini seviyormuşum, bunu fark ettim. Ama diğer yandan Sait Faik öykülerini de sevdim. Bu hafta sonu ilerlemeyi planlıyorum bakalım :) Öneriler için de çok teşekkürler :)

   Sil