15 Ekim 2017 Pazar

Kitap Alışverişi #7 | 2017


Herkese merhaba :)  Yine hemen hemen her kitap alışverişi yazımın başında belirttiğim gibi yine kitap alışverişi yapmak aklımda yoktu. Zaten kitap almama konusunda bir nevi diyetteydim ama kitap satılan bir ortama girdiğimde olaylar benden bağımsız gelişiyor ve sonunda elimde bir poşetle oradan ayrılıyorum. Durum yine aynı. Ama memnunum.Aslında çok bir şey de almadım. Modern klasiklerden gördüm mü dayanamıyorum. Bir de inceler ya, bunları çabuk okurum modundayım. Onun dışında, Arayışlar merak ettiğim bir kitaptı. Yazarın Feniçka isimli kitabıyla aralarında bir bağıntı var mı bilmiyorum ama umarım yoktur. Yazımı yazdıktan sonra bu cahilliğimi gidermek için kitabı biraz araştıracağım bakalım nedir ne değildir. Amok Koşucusu içinse fazla bir şey söylememe gerek yok. Yazarı Stefan Zweig olduğu için ve kitapçıdaki kitapları içerisinde kitaplığımda bulunmayan tek kitabı Amok Koşucusu olduğu için bu kitabını da aldım. Eğer bulabilseydim Anna ve Fransız Öpücüğü'nü de kazıklanmak pahasına alacaktım ama yoktu. Yine.Mutlu Prens'i görünce de bir değişik hissettim. Çocukken en sevdiğim kitaplardan biriydi :') Hatta başka bir basımı elimde de var.
Bir de bir şey daha var. Aranızda Vişnenin Cinsiyeti'ni okuyanlar beğenip beğenmediğini yazarsa çok memnun olurum.

Aslında kitap alışverişi yapmak gerçekten aklımda yoktu. Hatta kendime giysi bakacaktım ama sadece kitap alarak eve döndüm. Zaten şu giysi deneme - karar verme - alma üçlüsünü tek başıma hiç başaramam. Ama kısa günün karı da bu şekildeydi. Bir de üstüne, söylemezsem içimde kalır, D&R görevlisi bir güler yüzlü bir iyiydi ki (!) sormayın yani -,-  Bazen insanları cidden anlayamıyorum. Neyse, en iyisi gidip biraz kitap okuyayım. Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu ve güler yüzlü kalın :)
22 yorum:

 1. Çok güzel alışveriş olmuş, o kısa romanlar da arada iyi gidiyor :). Ben de uzun zaman sonra bugün elime kitap alabildim umarım yakın zamanda elimdeki kitabı bitirip yenilerine geçiş yapabilirim :).

  Vişnenin Cinsiyeti benim de merak ettiğim bir kitap. Yazarını da az çok tanıyorum ama hala kitabını okuyamadım, bir ara okumak ben de çok istiyorum :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bugün öğle arasında okudum biraz. Huzur diye buna deniyormuş :) Tabii kısa vadeli. Aslında Vişnenin Cinsiyeti'ni alacaktım ama nedense geri bıraktım. Bir an karar veremedim ama bir daha karşıma çıkarsa almayı planlıyorum.

   Sil
 2. Ben de çiçek alma konusunda kendimi durduramıyorum . 😂 Bir yerde çiçek görürsem ve beğenirsem evin bir köşesini süslüyor o çiçek . 😂😂 Bence böyle şeylere değer veriyor ve onlarla mutlu oluyor olmak çok güzel . Umarım kitaplarınızı keyifle okursunuz . Sevgiler . 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çiçekleri ben de çok severim ama sizin bahsettiğiniz durum anneannemde var sanırım :) Ayrıca çok teşekkürler :)

   Sil
 3. İyi okumalar canım. Ne güzel kitaplar almışşsın
  Yorumlarını ve izlenimlerini merakla bekliyorum.
  Sevgiler 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okudukça yorumları bekletmeden gelecek :) Ben de altına yapacağınız güzel yorumları merakla bekliyor olacağım :)

   Sil
 4. En sevdiğim alışveriş şekli.:) Bol okumalı keyifli zamanlar diliyorum.

  YanıtlaSil
 5. Ben bu gibi "kazalar" yaşamamak için kitapçılara hiç girmiyorum :-) Girersem elim boş çıkmakta zorlanacağımı biliyorum.

  Kitaplarını iyi günlerde oku canım :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En iyi çözüm yolu da o sanırım. Yoksa imkanı yok almadan çıkamıyorum :) Teşekkür ederim ayrıca :)

   Sil
 6. bende senin gibi kitap almayacağım paramı idareli kullanacağım diyetime en ufak bir kitap satış ortamında anında son veriyorum biz kitap severlerin kanında var bu galiba. :D Güzel bir kitap güle güle okuman ve daha nice güzel kitaplar edinmen dileğimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle huya can kurban aslında :) Güzel yorumun için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Ne güzel kitaplar iyi okumalar 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Baskılarının güzelliği kadar içeriklerinden de umutluyum, bakalım :)

   Sil
 8. ahaha ben de diyetteyim , hani pazartesi başlanıp salı günü vazgeçilen cinsinden olmasa ne güzel kitap almaya son diyeceğim de işte salı da sallanıyor mu ne :D keyifle oku hepsini

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha :D Valla öyle, bize diyet miyet sökmüyor. Teşekkürler ayrıca :)

   Sil
 9. Merhaba , kelebek etksinin etkinliğinden geliyorum :). Çok güzel kitaplar almışsın canım izlenimlerini bekliyorum ;)

  Bende sayfama beklerim sevgiler ;)

  YanıtlaSil
 10. İyi yapmışsın özellikle kısa kitaplar alarak okul telaşında arada mola gibi olur çabuk biter ki seni kitap okuyamıyorum diye üzülüp moda sokmaz keyifli okumalar dilerim :)

  YanıtlaSil