25 Ekim 2017 Çarşamba

En Önemlisi de Güzellikleri Fark Edebilmek


Sanırım bloğumu ilk açtığım zamanlardan beri ilk kez kendi çektiğim bir fotoğrafla yazıma giriş yapıyorum. Mutfak penceresinden görülen manzaraya bayılıyorum. Sanırım ben genel olarak gökyüzüne bayılıyorum.
Küçüklüğümden beri yıldızları izlemeyi çok severim. Yazı sevme nedenlerimin başında da yıldızlara olan bu tutkum geliyor zaten. Hatta küçükken yıldızlara gidebileceğimi düşünürdüm. Hatta ve hatta onların üzerinde dans edebileceğimi :) Gerçi hala öyle imkansız ve ilginç bir hayalim var.

Hayatın koşuşturmacasında incir çekirdeğini bile doldurmayacak ufak meselelere öyle çok takılı kalıyoruz ki çevremize şöyle bir bakmayı bile ihmal ediyoruz çoğu zaman. En azından benim gözlemlerim bu yönde. Ya birine kızıyoruz, ya bir yere yetişmek için koşuşturuyoruz, ya da işimizi, sınavlarımızı düşünüyoruz. Ya öyle ya böyle derken hayat akıp gidiyor. Ben de böyleyim aslında. En azından bazı zamanlar dışında. İşte o 'bazı zamanlarda' kendime gelip çevreme şöyle bir bakınmayı akıl edebiliyorum. İşte o farkındalık anında hipnozdan çıkmış gibi hissediyorum kendimi. Sanki kendim olmuş gibi. Bilhassa da üzgün hissettiğim zamanlarda işe yarıyor bu durum. Bahsettiğim güzellikleri malesef ki insanların arasında hala daha bulamadım ama ya yavru bir kedi, ya yemyeşil bir alan, ya da en basitinden gökyüzü içime garip bir his veriyor. Veya deniz. Az önce insanların arasında o güzellikleri bulamadığımı söylesem de küçük bir çocukta da o güzelliği görüyorum. Çünkü hırsları, menfaatleri yok. Dürüstler. Ama üzerinde konuşmak istediğim konu insanlar ve bencillikleri değil. Zira öyle olmayanları da var. Ama konumuz bu da değil.

Uzun lafın kısası, diyorum ki, etrafınıza bakın. Etrafına bakmadan yaşayan o kadar çok insan var ki. Ama siz etrafınıza bakmayı sakın unutmayın. Musmutlu, güzel günler :)14 yorum:

 1. Very interesting post! ♥️♥️♥️

  YanıtlaSil
 2. Her daim güzellikleri görmen dileği ile..

  YanıtlaSil
 3. Hep camdan bir tavan istemistim 😁yildizlari göryim diye. Nasip kismet tabi ama olmadi 😁 resimi begendim canm 💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ben de :D Beğenmenize çok sevindim :)

   Sil
 4. Etraftaki güzelikleri bakarken görebilmek gerek. İşte o zaman gerçekten mutlu olabiliriz. Kalemine sağlık. Fotoğraf da güzelmiş bu arada.:)

  YanıtlaSil
 5. Şu sıralar çevreye bakıp, güzellikleri bozduğumuzu düşünüyorum :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki öyle :( Ama daha göklere çıkamadık. Gerçi o da yakın gibi ya.

   Sil
 6. Öncelikle çektiğin fotoğrafı çok başarılı buldum arada da olsa yap böyle güzellikler ekle blogunu kendi çektiklerini. Cidden hayatın koşuşturmacası, hep olumsuzlara takılı kalan yapımız, insan oğlunun aç gözlülüğü ve hep daha iyileri istemesi derken kimse ufak güzellikleri onu mutlu edecek küçük detayları fark etmiyor hayatta. Sen bunu çok güzel şekilde dile getirmişsin farkındalık yaratan bir yazı olmuş ellerine yüreğine bakış açına sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindim. Aslında çoğu zaman ben de kendimi kaptırıyorum ama dediğim gibi bütün gelip geçici şeyleri bir anlığına aklımdan çıkarmayı denediğimden hipnozdan çıkmış gibi hissediyorum. Bence insanların yaptığı tam olarak bakar körlük. Bakıp da görmemek. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Gökyüzünü, yıldızları ben de çok severim. ^_^ Karamsar bir insanın bu şekilde hoş bir yazı yazması çok sevindirici, emeğine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma sorma :D Aslında bu tip yazıları karamsarlığımı dağıtmak adına yazıyorum da çaktırmayalım :D Zaten benim durumum biraz garip. Başkalarına süper moral verebilen ama kendi modumu da süper düşürebilen bir yapıdayım.

   Sil