20 Ekim 2017 Cuma

Biraz Öyle Biraz Böyle...


Şunu anladım ki iyi hissetmek için iyi düşünmek gerekli. İyi hissetmek için kötü hissettiren şeyleri hayattan çıkarmak gerekli. Sonuçta önemli olan kendi mutluluğumuz. Başkalarının kompleksleri değil. Sanırım hızlı bir giriş oldu. Ama benim için bir hayli yavaş geçen günlerden sonra bu hız gerekliydi. Geçtiğimiz günlerde çalkantılı bir ruh halinde olduğumu söylemiştim. Belki de birçok kez. Ama ufak ufak atlattım o hissi. Her şey hala dört dörtlük değil. Ama sanırım olması da gerekmiyor.

Bu aralar derslerden arta kalan zamanım pek olmuyor. Zaten o zamanı da ya trafikte, ya da uyuyarak geçiriyorum. En büyük problemlerimden biri de uyuyakalmak. Gün içinde yorulduğumdan mıdır nedir akşamları ders çalışırken uyuyakalıyorum. Sonrasında gece çalıştığım için sabahları uykumu alamamış oluyorum ve günün ilerleyen saatlerinde pilim komple bitiyor. Özellikle de son bir haftadır bu kısır döngüye girdim. Üstüne bir de kahveyi azaltmaya çalışıyorum ama ne mümkün? Bir de üstüne zırt pırt sınav sistemi değişiyor. Bu değişimler de beni bir hayli gerdi. Bunun da üstünde meslek seçimidir, odur budur bir sürü başka şey var. Meslek seçimi de ayrı bir sorun zaten başımda. Şu günler bir an evvel bitsin gitsin istiyorum. Sanırım karamsar ruh halimin dağılmasını sağlayan etkenlerden biri de bu stresli dönem oldu. Bu da ayrı bir ilginç zaten.

Bu aralar kitap da okuyamıyorum. Tanrı Daima Tedbil-i Kıyafet Gezer'i anca yarıladım. Durumun vahimliğini düşünün artık. Ay sonunda yine 2 kitapla favoriler yazısı yazıyor olacağım muhtemelen.  

Yani hayatımda pek bir değişiklik yok. Ama geçtiğimiz günlerdeki kadar karamsar hissetmiyorum artık. İnsanın çevresindeki insanlar bu konuda çok etkiliymiş, bunu çok daha iyi anladım böylelikle.

Siz neler yapıyorsunuz, buyurun yorumlara :) Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)

6 yorum:

 1. Üzerindeki karamsarlığın azalmasına sevindim.Neyi, nasıl düşünürsen o şekilde şekillenir. Herşey biraz sabredince yoluna giriyor. Sana da musmutlu günler diliyorum.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de her şey için sabır gerekiyor. Hala bazı şeyler için sabretmem gerek ama bakalım. Teşekkürler güzel yorumunuz için :)

   Sil
 2. Çok doğru, önemli olan bizim mutluluğumuz. :) Bu aralar çok yoğunsun, 2 kitap çok normal. :) Canını sıkma hiç! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki üç de olabilir. Ayın ikinci kitabını bitirdim şükür :D

   Sil
 3. Kesinlikle çevrendeki insanlar, varsa erkek arkadaşın hep etkilidir karamsarlığında veya mutluluğunda. Meslek seçimi, dersler, sınavlar ve daha birçok şey bizleri karamsar olmaya itebilir ama biz kendi kendimizi motive edebiliriz diye düşünüyorum. Mutlu olabilecek birçok sebebimiz var.
  http://ugurunhazinesi.blogspot.com.tr/?m=1

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef ki modu çok çabuk düşen bir yapıdayım. Biliyorum nasıl hissedeceğim de benim elimde ama bazen her şey istediğim gibi gitmiyor. O yüzden kendimi kötü hissetmeme neden olan insanlara gerektiğinden fazla önem vermeme kararı aldım. Sanırım bunda geç bile kaldım. Ama zararın neresinden dönülse kardır değil mi? Teşekkür ederim yorumunuz için :)

   Sil