21 Ekim 2017 Cumartesi

10 Things I Hate About You | Film Yorumu


10 Things I Hate About You veya Türkçe tercümesiyle Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi, rastlantı sonucu izlemeye başladığım ve keyifle izlediğim bir film oldu. Filmin ismini öncesinde duysam da içeriği hakkında bir fikrim yoktu. Hatta ağır bir dram bekliyordum desem yeridir. Ama beklentimin tam tersi yönünde, tam bir gençlik filmiyle karşılaştım.Bianca ve Kat birbirinden olabildiğince farklı iki kız kardeş. Bir de üzerlerine fazlasıyla titreyen bir babaları var. Dolayısıyla babalarının onlara koyduğu bazı kurallar var. Bu kurallardan biri de Bianca'nın canını sıkıyor. Ablası Kat birisiyle çıkana kadar Bianca'nın birisiyle çıkmaması gerekiyor. Ve bu da imkansıza yakın bir olay. Bianca ne kadar neşeli, uyumlu bir kızsa, ablası Kat bir o kadar aksi ve sert mizaçlı bir kız. Dolasıyla Bianca işin içine biraz oyunbazlık  karıştırıyor. Ondan hoşlanan bir genci devreye sokarak ablasına birisini bulmaya çalışıyor. Başarılı oluyor da.Aslında Patrick ve Kat'in aşkı klişe bir şekilde başlıyor. Hatta basbaya klişe ama gülümseten türden. En azından beni gülümsetti. Gerçi ben kolay duygusallaşan bir yapıdayım ama yine de oyunculukları sevdiğimi söyleyebilirim.Amaann neyse ne, Kat ve Patrick'i yılın çifti ilan ediyorum. Tutamadım kendimi :) Belki basit bir aşkları olabilir ama bazı sahneler çok hoşuma gitmişti.Aynı şekilde Cameron'un Bianca için yaptıklarını da çok sempatik buldum. Fransızca bilmeden sevdiği kıza Fransızca çalıştırmak adına Fransızca öğrenen birinden bahsediyoruz, hadi ama..Ve bir diğer romantik cephe. Aslında filmin çok çok küçük bir kısmını kaplıyorlar ama hoş ve sevimli bir ayrıntı olmuştu onların aşkları da :)Benim severek izlediğim, güzel bir gençlik filmiydi. Bu arada film 1999 yapımı. Yani müzikler, giyim tarzı falan o döneme ait. Ama filmin eski olması bana herhangi bir rahatsızlık vermedi. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim :)

Musmutlu, güzel günler :)

14 yorum:

 1. Ben bu izleyecektim indirmiştim filan da sonra unuttum vazgeçtim izlemekten sende yorumu görünce tekrar aklıma düştü en kısa zamanda izlemek istiyorum :)

  YanıtlaSil
 2. Tamamdir aldim screenshotunu🖒😁Bayiliyorum film dizi onerileri yapan blogger'lara vallahiii💕😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım beğenerek izlersiniz. Ben de önerdiğim filmler kitaplar beğenilince mutlu oluyorum :)

   Sil
 3. Bende birkac sene once denk gelip izlemistim.Guzel bor filmdi,evet soyledigin gibi kliseydi.Ama onemli olan bu kliseyi izleyiciye gecirebilmek.Ve bu film bunu başarmıştı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filme dair sevdiğim şeylerden biri de Kat'in başkaları için yaşamayı reddetmesi oldu. Yani kabul görmek adına değil de, kendi istediği şeyleri yaparak yaşaması. Aşkları da klişe ama izleyiciye geçen türdendi dediğiniz gibi :)

   Sil
 4. Yaa bu filmi çok severim ben. En eğlenceli gençlik filmlerinden. Heath Ledger'ın şarkı söylediği sahneye bayılmıştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O sahneyi ben de çok sevmiştim. Belki ileride bir daha izlerim filmi :)

   Sil
 5. Bu filmi 2 kere izledim, izlediğimi unutmuştum çünkü :D Güzeldi bence de :))

  YanıtlaSil
 6. İzlemedim ama ilgimi çekti. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. Listemde olan bir filmdi zaten, yorumu okumak daha da merak ettirdi. :) Demek 99 yapımı, eğlenceli olabilir! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülümseyerek izlediğim bir film olmuştu, umarım sen de seversin. Şimdiden iyi seyirler :)

   Sil