4 Eylül 2017 Pazartesi

The Royal Tenenbaums (Tenenbaum Ailesi) | Film Yorumu #44


Herkese merhaba :) Bir hayli orijinal ve farklı bir senaryoya sahip bir film yorumu yapacağım bu sefer. Filmi Öneri Makinesi'nin şu yazısında (TIK TIK) keşfedip izledim. İyiki de izledim. Olayların işlenişi bana birazcık Büyük Budapeşte Oteli'ni anımsattı. Sanki yine birazcık büyülü gerçeklik serpiştirilmiş filme. Zaten filmin yönetmeni Wes Anderson, aynı zamanda Büyük Budapeşte Oteli'nin yönetmeniymiş. Bunu da az önce öğrendim desem? Aman canım, bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp değil mi ama? :)
Bu tip 'sıradışı' filmleri seviyorum. Basmakalıp senaryolardan ziyade farklılıklar daha çok hoşuma gidiyor.Geniş bir ailenin başına gelen olayları eğlenceli bir şekilde izliyoruz filmde. İnsanı sıkmayacak, kafa dağıtmalık, eğlenceli bir filmdi. İnsanı sıkmayacak dedim ama sıkılanlar da varmış sanırım. Dediğim gibi, filmin farklı bir senaryosu, farklı bir işlenişi var. Yani ya hep, ya hiç sevilen filmlerden. Ailenin babası Royal Tenenbaum'un her şeye rağmen hatalarını düzeltmeye çalışmasını ve bu uğurda verdiği yer yer komikleşen cabayı çok sevdim. Komedinin içine duygusallık da karıştırılmıştı. Filmi izlerken dramın içinde boğulacağıma böylesini yeğlerdim ben de.Richie'nin bu hafif hippimsi tarzını daha çok seviyordum. Filmin başındaki Richie ile sonundaki Richie aynı kişi değil gibi. Büyük Budapeşte Oteli'ni (yorum için TIK TIK) izledikten sonra yönetmenin diğer filmlerini de izlemek istediğimi söyleyip eyleme geçmemiştim ancak şimdi kesinlikle Wes Anderson filmlerine devam edeceğim.
Şimdilik hoşçakalın. Musmutlu, güzel günler :)

6 yorum:

 1. Filmde sanki biraz nostaljik bir hava var. :) Ne güzel. :) O halde sana iyi seyirler! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapım yılı dolayısıyla da öyle olabilir. 2001 yapımı eğlenceli bir film. Öneririm :) Teşekkür ederim ^^

   Sil
 2. Merak ettim, bakalım ne zaman izleyebilicem 😄

  YanıtlaSil
 3. Wes Anderson filmlerini sevdiysen Yükselen Ay Krallığını da izlemelisin. Çok güzel ve değişik bir gençlik filmi. Ben çok beğenmiştim.

  YanıtlaSil