23 Ocak 2016 Cumartesi

Sessiz İntikam | Kitap Yorumu

Herkese merhaba.:)
Aslında Sessiz İntikam'ı yakın zamanda okumak gibi bir planım yoktu ve kitaba başlarken pek bir beklentiyle de başlamadım açıkçası. Ama kitap beklediğimden çok daha güzel ve akıcıydı. Zaten bildiğiniz (veya bilmediğiniz üzere) kabarık eteklerin giyildiği , balo danslarının yapıldığı , o romantik dönemlere bayılıyorum. Aslında vıcık vıcık bir insan da değilimdir ama bu ilgim sanırım aşırı hayalperestliğimden geliyor. Neyse lafı fazla dolandırmadan kitabımızın konusuna da biraz değineyim en iyisi.


Leydi Jessica Standon , 6 gün içinde 25 yaşına girip , İngiltere'nin en zengin kadınlarından biri olacaktır. Tabi bunun için kendine kalan mirası almasının bir şartı olarak 25 yaşına basmadan biriyle evlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bütün mal varlığı kötü kalpli erkek kardeşi Colin'e geçecektir. Northcote Kontu Simon Watlands'sa , müsrif babasının ona bıraktığı borçlar nedeniyle iflasın eşiğindedir. Bu da yetmezmiş gibi tüm sosyete tarafından babasını öldürmekle suçlanmaktadır. Borçlarının ödenmesi ve itibarını geri kazanmak için en kısa zamanda zengin bir kadınla evlenmek zorundadır. Tam bu esnada en büyük düşmanı Colin'in kız kardeşiyle yolları kesişir. Ancak Jessica , abisinden çok farklıdır. Ve olaylar bunun etrafında gelişir.
Aslında sıradan bir kurgusu varmış gibi gözükebilir ama yazarın üslubu oldukça akıcıyı ve kitap çabucak okunuyordu. Ayrıca oluşturulan karakterleri de sevdim. Sadece bir nokta kafama takıldı kitapta. Ana karakterimiz Jessica sağır bir kızdı. Bunda tabi ki bir sorun yok. Hatta bu ayrıntı hoşuma bile gitti ama Jessica'nın dudak okuyabilme yetisi saçmalık derecesinde olağanüstüydü. Bu konuda yazarın biraz abarttığını düşünüyorum sadece. Ama bu kitabın akışını etkilemiyordu. Demem o ki , boş zamanlarda okunabilecek, akıcı bir kitaptı. Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı günler. :)


(Puanım : 3.5\ 5)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder