4 Ocak 2016 Pazartesi

Çavdar Tarlasında Çocuklar | Kitap Yorumu

Herkese merhaba.:)
Eveeett.. Yeni bir yıl ve yeni bir kitap. Yeni yılın ilk kitabı da geçtiğimiz günlerde bitmiş bulunmakta. Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı gerçekten çok uzun zamandır okumayı istiyordum ama nedendir bilinmez kitabı almayı hep erteliyordum. Son alışverişimde kendimi tutamayarak sonunda bu güzel kitaba kavuştum. Kitaba başlarken konusu hakkında inanın ki hiçbir fikrim yoktu. Ben köyde geçen , bir dostluk hikayesi beklerken bambaşka bir kurguyla karşılaştım ve bu benim için çok daha iyi oldu. Hem böylece ne kadar klişe düşündüğümü de fark etmiş oldum.
Bu kadar tantanadan sonra kitabımızın konusuna şöyle kısaca bir değinirsem ; 
kitabımız Holden isimli bir gencin ağzından anlatılıyor. Onun yaşamında gelişen olaylara tanık oluyoruz kitap boyunca. Ana karakteri (yani Holden'i) cidden çok sevdim. Onun hissettiklerini hissettim kitap boyunca bir anlamda.
 Kitabı herkese önerebilir miyim orasını bilemiyorum ama. Evet kitabı severek okudum ve çok beğendim. Ancak belli bir okuma alışkanlığınız yoksa kitabın altında yatan mesajdan çok fazla etkileneceğinizi sanmıyorum. Ama yine de belli mi olur , belki de bu kitapla seversiniz okumayı. Onun dışında modern klasik dalında bir kitap arıyorsanız da öneririm. Yazarın dili gerçekten çok akıcı. Hatta kitap , günlük konuşma üslubuyla yazılmış. 
Onun dışında kapağını da gerçekten çok sevdim. Böyle sade kapakları ayrı bir seviyorum. Sınavlarım olmasaydı 1 günde bile rahatlıkla bitirebileceğim , 198 sayfacık , güzel bir kitaptı sonuç itibariyle. Bir şans verirseniz bir şey kaybedeceğinizi düşünmüyorum. Aksine muhtemelen pek çok şey kazanacaksınız. Şimdilik hoşçakalın. Bol kitaplı günler. :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder