16 Ekim 2016 Pazar

Sevmek Üzerine..


Sevgi. Söylemesi ne kadar basit tek bir kelime. Ama pek çok duyguya bedel, tek bir tanım aslında. Mutluluk, güven, acı, kibir , açgözlülük, umut.. İyi kötü pek çok duygu tek bir sözcükte toplanmış sanki. Ama sizce insanlar sevmeyi gerçekten biliyorlar mı? Bence hayır. Pek çok şey gibi sevmeyi de bilmiyor insanoğlu. 

En taş kalpli yürekler bile sevgiye ihtiyaç duyar. Diğer tüm insanlar gibi. Kimi zaman ruhunun duvarlarında ezilmemek için, kimi zaman yaşadığını duyumsamak için.  Sevgi her derdin devasıdır bence. Bizi zehirleyen her duygunun ilacı. Küçük bir çocuğun sevgisi, annenin çocuğuna olan sevgisi veya bir aşığın sevdiğine sevgisi. Türü hiç fark etmez, sevgi insanın kendi duygularıyla zehirlenmesini önler. Tabi diğer her şeyde olduğu gibi doğru yapıldığında. Aşırısı da, azı gibi insanı divane eder. Çıkmaz sokaklara sürükler.

Ama her şeye rağmen sevin. İyi kötü her şeyi sevin. Hem bence kötülüğün en çok korktuğu da sevgidir. Çok fazla Polyannavari bir yazı oldu farkındayım ama sevgi ruha verilen en büyük enerjidir bence. Gözlemlerime göre, en büyük eksiğimiz sevgi. Ama ne yazık ki, bundan daha kendimizin bile haberi yok.


''Her toplumda yapılacak işler var.
Her millette iyileştirecek yaralar var.
Her kalpte bunu yapacak güç var.''

- Marianne Williamson


Musmutlu bir gün dileğiyle. Sevgiyle kalın. :)
2 yorum:

  1. Herkes birbirini severse bir sorun kalmaz sanırım. :) Bazen Pollyanna olmak güzeldir. Kaleminize sağlık.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim :) Aslında daha çok kendim için yazıyorum. Bazen o an aklımdan geçenleri bir yerlere aktarmak istiyorum. Bu yazıyı yazarken de o anlardan birini yaşıyordum sanırım ^^

      Sil